Beykoz'un umudu 2B Sürecini rayiç bedel tıkadı

  • 0
  • 10257
Beykoz'un umudu 2B Sürecini rayiç bedel tıkadı

2B’de başvuru süresinin dolmasına rağmen İstanbul’da rayiç bedeller hâlâ açıklanmadı.

Emlak danışmanları ücretlerle ilgili her kafadan bir ses çıktığını belirterek, bu kördüğümün bir an önce çözülmesini istiyor.

Kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ancak rayiçlerin hâlâ açıklanmamış olması vatandaşın mağduriyetini artırıyor. Başvuru parasını ödeyen vatandaşlar, rayiç bedellerin açıklanmasını beklerken, ortaklıkta dolaşan rakamlar vatandaşları ürkütüyor.Beykoz gibi orman vasfını yitirmiş 2B arazilerin yoğun olduğu bölgede vatandaş, rayiçlerin çok yüksek olmasından endişe duyuyor. Bu bölgelerde emlakçılık yapanlar da rayiçlerin açıklanmayışının vatandaşın mağduriyetini ikiye katladığını belirterek, dilden dile dolaşan rakamların çok yüksek olduğu ve hak sahiplerinin bu bedelleri ödeyemeyeceği konusunda fikir birliğine varıyor.

‘Manzaralı yerler tavan yapar’Beykoz’da ise özellikle Boğaz manzaralı bölgelerde fiyatların tavan yapacağını söyleyen emlak danışmanı Abdülkadir Pala, bölgeye en son 3 ay önce değerlendirme uzmanlarının geldiğini ancak rayiçlerin hâlâ açıklanmadığını vurguladı.

Beykoz Mal Müdürlüğü ile sürekli irtibatta olduklarını anlatan Pala, fiyatlarla ilgili bir duyum almadıklarını belirterek, “Mal müdürlükleri defterdarlıktan yapılacak açıklamayı bekliyor. Ancak yakın zamanda rayiçlerin açıklanması lazım ki insanlar ona göre hareket etsin” dedi.
 
Haber Merkezi
Hayat hızlandıkça şiddet artıyor!
Önceki Hayat hızlandıkça şiddet artıyor!
CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Sonraki CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek