Beykoz'un Ukraynalısı Dost Beykoz'a konuştu

  • 03.12.2020 16:44
  • Güncelleme: 03.12.2020 16:45
  • Okunma: 3783 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Hentbol Takımının tek yabancı sporcusu Ukraynalı Yurıı Babankov takımdaki son durumla ilgili konuştu.
Beykoz'un Ukraynalısı Dost Beykoz'a konuştu

Geçen Sezon başında Adıyaman Belediyespor'dan transfer edilen başarılı sağ kanat oyuncusu bu sezon şanssızlıklar sonucu sakatlık anları yaşamıştı. Bu nedenle iki karşılaşmada takımdaki yerini alamayan Ukraynalı oyuncu çıkmış olduğu dört karşılaşmada 5 gole imza attı.

Beykoz Belediyespor'a gelmekten mutlu olduğunu ifade eden Babankov, "Geçen sezonu Beşiktaş Aygaz ile aynı puanda tamamlamıştık dolayısıyla çok başarılı bir sezon yaşamıştık. Ancak pandemi süreci tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sıkıntılı günleri bizlere yaşattı. Bu sezon da takım olarak şampiyonlukta iddialıyız." dedi.

Yoğun maç programının kendilerini beklediğini kaydeden Babankov, "Bazı arkadaşlarımda yaşanan sakatlıklar hepimizi etkiledi. Her bir oyuncumuz oyuna ekstra katkı yapmak zorunda kaldı. Ben de sakatlık yaşayanlar arasında yer aldım. İki müsabakada yer alamadım. Bu hafta sonunda Ankara deplasmanında yapacağımız maçın ardından hafta içinde erteleme maçı oynayıp hafta sonunda yine maça çıkacağız. Ardından Avrupa Kupası maçlarımız başlıyor. Sonrasında ise Türkiye Kupası karşılaşmaları da bu yoğun trafiğe eklenecek. Bu zorlu süreci başarı ile tamamlamak en büyük dileğimiz." diye konuştu.

Beykoz hakkındaki düşüncelerini de dile getiren Yurıı Babankov, "Beykoz'u tahminimden de öte çok güzel bir yer buldum. İlk kez bir İstanbul takımında geçen sezon oynamaya başladım ancak ne İstanbul'u ne de Beykoz'u tam anlamı ile tanıma imkanı bulamadım. Pandemi süreci biz sporcuları çok daha dikkatli olmaya sevk ediyor. Bu sebeple antrenman-maç trafiği dışında eve kapanmış durumdayız. Tabii ki herkes gibi bizler de eve kapanmaktan dolayı pek de mutlu değiliz ancak bu bir zorunluluk. Takım arkadaşlarım içinde de salgına yakalanıp atlatanlar oldu. Bu bizim önlemlerimizi daha da sıkı almaya sevk etti." dedi.

Beykoz Belediyespor Takımının tek yabancısı konumunda olan Babankov, Türkçe kelime cümleleri yavaş, yavaş ezberleyip konuşmaya başladığını da söylerken, açıklamalarının sonunda ise Lig maçlarının boş tribünlerde oynanmasına dikkati çekti.

Babankov, şöyle konuştu:

"Geçen sezon gerek lig, gerekse Avrupa Kupası maçlarımızı dolu tribünler önünde oynamak bize ekstra güç ve motivasyon katmaktaydı. Bu sezon ise boş tribünler önünde mücadele etmek tabii ki bizleri de üzmekte, heyecanı azaltmakta. Geçen sezonki o müthiş tribün desteğini fazlası ile özlüyor ve arıyoruz

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Yurii Babankov, Hentbol

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz