Spor

Beykoz’un U13’leri canlı yayın konuğuydu

Beykoz’un U13’leri canlı yayın konuğuydu
2014.08.11 00:00
| | |
4966

2013-2014 Sezonu öncesinde Mehmet Şahin ve bir grup arkadaşı tarafından Beykoz 1908 A.Ş. Altyapısının devir alınması 3 şampiyonluğu da beraberinde getirmişti.

İşte Beykoz 1908 Kulübünün yarınlarında forma giyecek olan yıldız futbolcuların başarısı Tek Rumeli Televizyonu ekranlarından tüm ülkeye ve Balkanlara canlı yayında yansıtıldı.

Amatör Spor Branşlarına verdiği önem ile birçok ulusal medya ödülünün de sahibi olan başarılı yapımcı ve sunucu Mehmet Çelik’in “Mehmet Çelik ile spor penceresi” adlı programda sarı-siyahlı ekibi başarıya götüren projenin detayları konuşuldu.

Programa Beykoz 1908 A.Ş.Altyapı Komitesi Başkanı Mehmet Şahin, Altyapı Genel Koordinatörü Osman İnan, Altyapı Takım Antrenörlerinden Bülent Cömert, Kaleci Antrenörü Hasan Reis ve genç futbolculardan Ömer Faruk Kılıç canlı yayın konukları olarak katılım sağladı. Takımın diğer altyapı antrenörlerinden Hüseyin Karakartal ve Emrullah Akçal ile birlikte çeşitli yaş grubu takımlarından futbolcular ise ekran ardındaki konuk pozisyonunda idiler.

Program Sunucusu Mehmet Çelik, A Takım düzeyinde üzüntü verici bir durum yaşanırken, Beykoz 1908 Altyapısından gelen şampiyonluk haberlerini yakından takip ettiklerini söylerken,“Bunun ardındaki tabloyu görmek istedik, bu sebeple bu başarının mimarlarını konuk edip hedeflenen noktaya nasıl gelindi, geleceğe dönük ne tür mesajlar verilebilir onları konuşacağız” dedi.

Daha sonra söz alan katılımcı konuklar sarı-siyahlı kulübün altyapısındaki yeni projeyi kendi sorumluluk alanları içerisinde ekranlardan yansıttılar. Mehmet Şahin yaptığı konuşmada birkaç kişi ile şekillenen düşüncelerini Beykoz 1908 A.Ş. Kulüp Başkanı Zeki Aksu’ya aktarıp ondan gelen onay ile belli bir protokol yapıp işe koyulduklarını söylerken, “Elimizde az sayıda lisanslı sporcu bulunduğundan, ilçemizdeki tüm spor kulüplerinden futbolcu talep ettik. Çavuşabaşıspor, Beykoz Belediyespor, Küçüksu Yenimahallespor gibi kulüpler bizim bu projemize inanıp, güvenip oyuncularını gönderdiler. Daha sonra belirlediğimiz teknik ekip ile ki Çavuşbaşıspor Kulübünde şampiyonluklar yaşamış takımların antrenörleri idi, yola çıktık. Gayet ciddi bir çalışma dönemlerinin ardından her yaş grubunda liglere katılım sağladık. 3 Yaş grubu ki bunlar U15-U14 ve en son olarak da U13 takımlarımız idi, ilk sezonumuzu başarı ile tamamladık. Diğer yaş kategorilerinde de ilk iki sırada kendimize yer edindik” şeklinde konuştu.

Beykoz 1908 A.Ş. Altyapı Takımlar Genel Koordinatörü Osman İnan kendisinin de Beykoz takımında geçmiş yıllarda futbol oynamış bir kişi olarak projeye inanıp, kendi belirlenen alanda katkı sunma gayreti içerisinde olduğunu söylerken, “Gelinen noktada yakalanan başarı bizler gelecek adına umutlandırmakta. Biz futbolcularımızı her yaş grubunda ayrı ayrı değerlendirdik, hepsinin yanında bir abi, kimi zaman bir baba şefkati ile yaklaşımlar sergiledik. Ben işin daha çok lojistik destek anlamına gelecek bölümünde katkılar sundum”  diye konuştu.

Programın bir diğer konuşmacısı ise Beykoz 1908 A.Ş.Altyapı Takımlar Antrenörlerinden Bülent Cömert idi, aslen İzmirli olduğunu konuşmasında belirten Cömert, “Benim Beykoz ile tanışıklığım 15 yıl önceye dayanmakta. Beykozspor takip ettiğimiz, kamuoyunda bilinen bir kulüptü. Daha sonra rüzgar bizi bu kulüpte çalışmayı nasip edecek derecede esti. Burada çok başarılı bir sezon geçirdik, ben ve diğer arkadaşlarım bir hayli yoğun mesai harcadık, bazı yaş gruplarında yer alan ki ergenlik dönemine denk düşen bir yaş grubu özel ilgi gösterdik, her türlü sorunları ile yakından ilgilendik ve bir aile ortamını yakalamayı başardık” şeklinde konuştu.

Beykoz 1908 A.Ş. Takımlarının Kaleci Antrenörü olan ve futbolculuk kariyerinde Galatasaray Takımı ile 1.Ligde forma giyme mazisi de bulunan Hasan Reis ise kendi uzmanlık alanı ile ilgili mesaj aktarımında bulundu. Reis, son yıllarda Türkiye genelinde yaşandığı gibi Beykoz ilçesinde de Kaleci sorunu yaşandığına dikkat çekerken, “Maalesef Kaleci pozisyonunda futbolcu bulup yetiştirmekte zorlanıyoruz. Bu işe talip olanların ise kısıtlı yetenekleri olması ise işin bir başka olumsuz tarafını oluşturmakta” diye konuştu.

Mehmet Çelik ile spor penceresi programındaki son katılımcı konuk ise bu sezon U17, U19 ve A Takımlarda forma giyme şansı bulan genç yeteneklerden Ömer Faruk Kılıç idi. Çavuşbaşıspor Kulübünden  Beykoz 1908 A.Ş. Takımına transfer geldiğini hatırlatan Kılıç, “ Burada çok güzel bir ortam buldum, altyapı komitesindeki abilerimiz ve antrenörlerimiz ile bir aile ortamı yakaladık. Beykoz kulübü bünyesinde bulunmaktan dolayı mutluyum.” şeklinde konuştu.

Programda reklam için verilen aranın ardından bu kez ekran gerisindeki konuklara mikrofon uzatıldı ve onlar da sırası ile kendilerini tanıttılar. Beykoz 1908 A.Ş. Takımı Medya-İletişim Sorumlusu ve aynı zamanda Dost Beykoz Spor Müdürü olan Talip Ercan, kendilerini konuk olarak programa davet eden Mehmet Çelik’e öncelikle teşekkürlerini ilettikten sonra, “ Tam 20 yılın ardından sarı-siyahlı kulübe altyapı takımlarından şampiyonluklar geldi. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, kutluyorum. Bir zamanlar altyapısına 25 futbolcu bulmakta bile zorlanırken, bugün 140 lisanslı futbolcuya sahip olunması ve her yaş kategorisinde liglere katılmak gerçekten de anlamlı. İnşallah başarıların devamı önümüzdeki sezonlarda da gelecek” dedi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Mehmet Şahin, Talip Ercan, Tek Rumeli TV, U13, Beykoz 1908 AŞ

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"