​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri

  • 0
  • 11497
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri
​Beykoz Belediye Meclisi’nden ortak bildiri

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'yla açılan Beykoz Belediye Meclisi'nde AK Parti ve CHP'li Üyeler, ortak bir bildirinin altına imza attı.

İstanbul genelindeki pek çok Belediye gibi Beykoz Belediyesi'nde de bir araya gelen Meclis Üyeleri, hazırladıkları ortak bildiriyle FETÖ’nün'darbe girişimini' kınadı. AK Parti ve CHP'li Meclis Üyeleri'nin ortaklaşa imzaladıkları bildiride, "Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir" ifadeleri yer aldı. Öte yandan toplantıda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 15 Temmuz gecesinde kardeş ülke Kosova'nın Prizren kentinden telefonla arandığını ve tüm Beykoz Halkı başta olmak üzere Türk Milleti'ne 'Geçmiş olsun' dileklerinin iletildiğini açıkladı.

Beykoz Belediye Meclisi'nde tatile girilmiş olmasına rağmen olağanüstü toplanan Meclis Üyeleri, 15 Temmuz Olayları'na dair bir kınama yazısı yayımladı. Bildiriden önce bir konuşma yapan Beykoz belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise önemli görüşleri kayda geçti. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın da locadan kalabalık bir Beykozlu grupla birlikte takip ettiği toplantıda, Başkan Çelikbilek şunları söyledi:

Çelikbilek, dış güçlere seslendi: "Bizim de sizin ülkenizdekiler hoşumuza gitmiyor ama biz ülkelerinizi karıştırmaya yeltenmiyoruz!"

"Bu millet uzun yıllardır bir yönetim biçimi belirlemiş; demokratik ve parlamenter sistem yönetimini benimsemiş. Bunun da arkasında durmuş. Bugün, 15 Temmuz akşamı yaşanan vahim bir olayın ardından, ülkemizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinden çok azınlık bir grubun, bu milletin değerlerini ve varlığını hiçe sayarak, bir işe kalkışmaya niyetlenmeleri dolayısıyla toplandık. Tabi, bu saçma sapan düşünceye ordu içinde arka çıkmayan, hangi tarzda olursa olsun bunların yanında yer almayan insanlar; ordu içerisinde canını hiçe sayan ve öldürüleceğini bile bile onlara karşı dik duran o astsubaylar, uzman çavuşlar, erler; bunların hepsi hem gözleri öpülesi, hem alınları öpülesi hem de günün birinde belki ayakları öpülesi diye düşünüyorum ve buna inanıyorum. Allah bizi büyük bir beladan kurtardı.

Beğeniriz beğenmeyiz... Ülkemiz bir noktaya gidiyor. Birileri sizi hep emir eri olarak görmüş... Bugün onların beğenmediği tarz, bir hizmet yapmak istiyor ülkenize; medyanın hoşuna gitmiyor. Olabilir... Bizim de hoşumuza gitmiyor dış güçlerinin yaptıkları ve onların ülkelerinde olanlar... Ama kalkıp da biz onların ülkelerini karıştırmaya yeltenmiyoruz. Fransa'daki olayları biz düzenlemedik. Almanya'dakileri biz düzenlemedik. Ama bizim ülkemizde olanlar da onların tepki göstermemelerinden anlıyoruz ki, çok da fazla bir memnuniyetsizlikleri yok yani... Eğer olsaydı, ilk açıklamaları şu olacaktı: 'Tanıyoruz, kabul ediyoruz; işbirliğine hazırız' diyeceklerdi. Ama olmadı... Baktılar ki, onlara ait olan evlatlar bu işi beceremediler, o zaman hemen 'Türkiye'deki demokratik sisteme biz saygılıyız. Böyle olmamalı...' demeye başladılar. Kısacası şu: Bizim bizden başka dostumuz yok...

15 Temmuz akşamı insanlar sokaklara çıktılar... Sokağa çıkan insanların üzerinde kimliği ya da etiketi asla yoktu. Ben, FSM Köprüsü'nün üzerinde sağıma-soluma baktığımda, siyasi görüşü hiç önemli değil; herkes oradaydı. Orada olmaya çalıştılar. Az veya çok... Bu işin bitmesinde gönüllü olan insanlar var... Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük rolü var... Başbakanın var... İstanbul'dan 1. Ordu Komutanının da yaptıkları çok etkili oldu... Ama asıl önemlisi, siyasi partilerin buradaki duruşlarıydı. Milliyetçi hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli... CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu... Yine Meclis'te olmayan siyasi partilerin de gösterdiği tepki, onların heveslerini kursaklarında bıraktı. Eğer herhangi bir siyasi partinin arkalarında olduğunu görselerdi, olay belki bugün daha da farklı olacaktı. Ama Allah razı olsun... Belki Türkiye'de yerelde zaten bunlar oluyor. Ancak Türkiye'deki genel siyasette, boğazın sıkılmak istediği bir anda insanların bir araya gelmesi çok önemli... İşte bugün bu sebeple bir aradayız biz... Beykoz Belediye Meclisi... Kent Meclisi... Bugün halk adına, olağanüstü toplantıyla bu düşüncelerimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Tarihe de tabiri caizse bir not düşmek istiyoruz. Bizim Meclis defterimize yarın bir gün biri baktığı zaman; Beykoz Belediye Meclisi'nin siyasi parti ayrımı olmadan toplanıp bu olayı kınadığını görüp, bizleri rahmetle anarlar. Eğer bunu yapmasaydık, emin olun bizi yarın bir gün hayırla yâd etmezlerdi."

Öte yandan Beykoz Belediye Meclisi'nde AK Parti ile CHP'nin ortaklaşa altına imza attıkları bildiride, şunlar dile geldi:

Beykoz Kent Meclisi: "Yaralılarımıza acil şifalar ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz! Milletimizin başı sağolsun!"

"Bizler, Beykoz Belediyesi Meclisi çatısı altındaki AK Parti ve CHP Grupları Meclis Üyeleri olarak, Aziz Milletimiz'in kendisine, Milli İradeye, Devletimize ve TBMM'ye yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz! Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi, Türk Demokrasi Tarihine 'kara bir leke' olarak girmiştir. Aziz Milletimiz ise darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu Aziz Millet, her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir.

O gece Türk Milleti'nin Devletine ve Milli İradeye verdiği destek, tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya Demokrasi Tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir. Herkes bilmelidir ki, bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, Milli İdareye ve Devletimize karşı her türlü girişim, karşısında Milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki tüm siyasi Partilerimiz ve Milletimiz gibi Beykoz Belediye Meclisi de 'darbe' girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktadır. Bu ortak tavır, Milli İrade ve Milletimizi daha da güçlendirmiştir. Beykoz Halkının temsilcisi olan bizler, tüm Halkımız ve kurumlarımızla Milli İradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli İradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Türkiye'de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını somut bir delili, bu ortak bildiridir. Milletimiz müsterih olsun.

Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur. Çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun..."


Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
 0 (541) 464 6673

Siber dolandırıcıların hedefi Beykoz
Önceki Siber dolandırıcıların hedefi Beykoz
Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Sonraki Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz