Beykoz’un Trabzonluları emin adımlarla yürüyor

  • Güncelleme: 09.11.2015 22:46
  • Okunma: 15089 kez
  • Yorum: 2
Beykoz Trabzonlular Derneği, YTÜ Rumeli Tesisleri'nde bir kahvaltı programı düzenledi ve işadamlarından mali destek aldı.
Beykoz’un Trabzonluları emin adımlarla yürüyor

Beykoz Trabzonlular Derneği, YTÜ Rumeli Tesisleri'nde bir kahvaltı programı düzenledi ve işadamlarından mali destek aldı.

Beykoz Trabzonlular Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği, siyaset ve iş dünyasının tanınmış simalarının katıldığı bir kahvaltı programı düzenledi. Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Rumelihisarı Sosyal Tesisleri'nde bir araya gelen Trabzonlular, Beykoz'da bir dernek binası inşası için gönül birliği etti. Dernek Başkanı ve YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in evsahipliğinde bir araya gelen topluluk içerisinde Beykozlu İşadamı İsmet Acar da vardı ve İsmet Acar'ın Beykoz'da inşa edilecek dernek binası için maddi yardımda bulunduğu öğrenildi. Derneğin 61 numaralı üyeliği için ise açık artırma düzenlendi ve açık artırmayı İsmail Hakkı Hocaoğlu kazandı.

‘Milletvekillerinden eski Bakanlara, Belediye Başkanları’ndan İşadamlarına ve Sanatçılara kadar geniş yelpazede bir katılım vardı’

YTÜ Rumelihisarı Sosyal Tesisleri'nde Beykoz Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Demir, Şişli Belediye Başkan Danışmanı Seyfi Erbaş ve Beykoz Belediye eski Başkanları'ndan Dost Beykoz Yazarı Muharrem Ergül katıldı. Beykoz İşadamı İsmet Acar’ın yanı sıra İşadamları Ali Ağaoğlu, Aydoğan Cevahir, Bilgin Akaydın, Gençağa Meriç, Coşkun Bülbül, Atakan Çebi, Süleyman Kılıç, Hasan Türkgenç ve Eray Kapıcıoğlu, Kızılay eski Başkanı Tekin Küçükali'nin yer aldığı kahvaltıda, Sanatçılar İbrahim Can, Onay Şahin, Yusuf Kemal Keskin ve Yusuf Suiçmez de vardı. Muharrem Ergül'ün yanı sıra Beykoz'dan Çavuşbaşı Eski Belediyesi'nin Kurucu Başkanı Osman Şimşek ve deneyimli siyasetçi Ahmet Hulusi Batu'nun hazır bulunduğu toplantıda çeşitli konuşmalar da gerçekleştirildi.

‘Açık artırmayı Beykoz’dan tanıdık bir isim: İsmail Hakkı Hocaoğlu kazandı’

Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek, tüm katılımcılara teşekkür ederek, sivil topum kuruluşlarının önemine dikkat çeken bir konuşma gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü Kızılay eski Başkanı Tekin Küçükali'nin yaptığı mini toplantıda ise Erdoğan Bayraktar, Aykurt Nuhoğlu, Hilmi Türkmen ve Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Demir, Karadeniz insanının ülkedeki birlik ve beraberlik açısından önemine dikkat çekti. Tekin Küçükali'nin anlattığı fıkralar, kahvaltı programına büyük bir renk katarken, İşadamları İsmet Acar, Ali Ağaoğlu, Eray Kapıcıoğlu ve Aydoğan Cevahir, derneğe bina yapımında kullanması için önemli miktarlarda bağışta bulundu. Dernek Kurucuları arasında yer alan Bilgin Akaydın, Gençağa Meriç, Coşkun Bülbül, Atakan Çebi, Süleyman Kılıç ve Hasan Türkgenç de dernekleri için bağış yaptı. Derneğin 61 numaralı üyeliği için yapılan açık artırmayı ise İsmail Hakkı Hocaoğlu kazandı.

‘Derneğin ilk Kongresi, 28 Kasım’da gerçekleştirilecek’

Kahvaltı sonrası yapılan bağışlarla Beykoz Trabzonlular Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği için inşa edilecek bir binanın temelleri atılırken, yakın zamanda derneğin ilçede bir mekâna kavuşacağı öğrenildi. Öte yandan Derneğin 1. Olağan Kongresi'nin 28 Kasım 2015 tarihinde saat 11.00'de Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

KARTAL61 (5 yıl önce)

BEYKOZ TRABZONLULAR DERNEĞİNİN KURULMASINI VE FAALİYETLERİNİ ÖNEMSİYOR DESTEKLİYORUZ.EMEĞİ GECEN HERKESE TEŞŞEKKÜR EDERİZ.AYRICA 61. ÜYE MİZ İSMAİL ABİMİZİ DE TEBRİK EDERİZ...AK AİLELERİ ADINA........ KAZIM AK..SAYGILARIMIZLA.

KADIR UGURLU (5 yıl önce)

Ve ALI AGAOGLU ile ISMET ACAR kolkola girerek BEYKOZ 1908 ,i küllerinden tekrar canlandıracaklarına inanıyoruz.. Haydi BEYKOZ el ele... saygılarımızla..

Yorum Yaz