Beykoz’un Trabzonlu kadınlarından yöresel hamle

  • Güncelleme: 07.04.2019 17:14
  • Okunma: 7487 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Trabzonlular Derneği Kadın Kolları, “yöresel tatlar” buluşmalarıyla birlik beraberliği pekiştirmeyi hedefliyor.
Beykoz’un Trabzonlu kadınlarından yöresel hamle

Beykoz Trabzonlular Derneği Kadın Kolları üyeleri kendi evlerinde pişirdikleri yöresel tatları daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu vesile ile bir arada olmak amacıyla ayda bir gün toplanacaklar.

Bu buluşma sadece Trabzonlu kadınlar arasında değil, diğer bölgelerden insanlarda bu buluşmalara davet edilecek. İlk buluşmayı hafta sonu Kavacık’taki Trabzonlular Derneği’nde gerçekleştiren kadınlar, bundan sonraki buluşmaların hangi konsepte yapılacağı üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

Kadın Kolları Başkanı Müslime Albayrak ise Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, her ayın bir hafta sonunda Trabzonlu Kadınlar olarak dernek merkezinde bir araya geleceklerini ve yöresel tatlar günü yapacaklarını kaydetti. Bayan Albayrak, “herkesin kendi evinde güzel yapabildiği yöresel yemekleri yapıyor ve bu vesile ile bir araya geliyor, samimi sohbetler yapıyoruz” diye konuştu.

Bir diğer yönetici Nuran Zorlu da, biraya gelmekten ziyade yöresel tatarları gelecek nesillere aktarmak, hem de bu vesile ile gençlerin kaynaşmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Sadece Trabzonluları değil, diğer bölgelerden insanları da misafir etmek istediklerini ifade eden Bayan Zorlu, Beykoz’da yaşayan bütün insanlara gelenek göreneklerimizi tanıtmak isteriz” diye konuştu.

Haber Merkezi