Beykoz’un toprağına ressam ekiliyor

  • 13.05.2016 10:46
  • Güncelleme: 13.05.2016 21:15
  • Okunma: 18774 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde, Usta Öğretici İlknur Tabak’ın öğrencileriyle birlikte yapmış olduğu çalışmalar görücüye çıktı.
Beykoz’un toprağına ressam ekiliyor

Her yıl düzenli olarak Beykoz'un çeşitli noktalarında resim ve elişi sergisi açarak, ilçenin sanatsever ve yetenekli halkının eserlerini vitrine çıkartan Beykoz Halk Eğitim Merkezi, bu kez de, İlknur Tabak ve öğrencilerinin eserleriyle halkın karşısına çıktı.

Örnekköy Mahallesi Muhtarlığı'nda haftalardır devam eden İlknur Tabak ve öğrencilerinin resim sergisi Beykoz Vakfı'nda açıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan açılışa; Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur, Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, Beykoz Vakfı Yöneticisi Arzu Tamer, Örnekköy Muhtarı Osman Bakoğlu, Yalıköy Muhtarı Erol Met, Polonezköy Muhtarı Frederik Novviçki, Kanlıca Muhtarı Yusuf Kıroğlu, Poyrazköy Muhtarı Ahmet Ersoy, Elmalı Muhtarı Basri Canoğlu ve Birzat Mermer'in yanısıra geniş bir davetli topluluğu katıldı.

Konuklar; İlknur Tabak ve öğrencilerinin çalışmalarına yoğun ilgi gösterirken diğer ressamların çalışmaları da beğeniyle izlendi. Konukların resimlere gösterdiği ilgi ise, “Resim sanatı Beykoz’da istikbal vaat ediyor” şeklinde yorumlandı.

Sergiyi gezen Beykoz Belediye Meclisi eski Başkanvekili Birzat Mermer de tablolarla ilgili fikirlerini dile getirdi. Okul yıllarında resim konusunda öğretmeni sayesinde önemli bir birikim kazandığını anlatan Birzat Mermer, Aysel Hanımefendinin çalıştığı karakalem eseriyle ilgili yorumlarda da bulundu. Açılışında, Usta Öğretici İlknur tabak ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan'ın günün önemine ilişkin birer konuşma yaptıklerı sergiye ilişkin Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur Dost Beykoz'a yaptığı özel değerlendirmelerde bulundu. Mamur, eserleri meydana getiren Beykozlularla gurur duyduğunu söyledi.

' İlknur Tabak’tan Merhum Sanatçı Nihat Şengil’e vefa'

Ev sahibi İlknur Tabak, sergiyi gezmek üzere gelen konuklarla tek tek ilgilendi. Bir aralık İlçe Milli Eğitim Şube Müdiresi Necla Çağlayan ile bir araya gelen İlknur Tabak, Beykoz Vakfı'nın önemli sanatçılarından merhum Nihat Şengil'in tablolarının olduğu köşeye geldi. Sanatçı Nihat Şengil'in tamamladığı bir eser ile hayatını kaybetmesi sonucu yarım kalmış bir eserinin sergilendiği bölüme daha sonra Nihat Şengil'in ailesi de davet edildi. Bu sırada sergisinde özel köşe hazırlayarak Nihal Şengül’e vefa gösteren İlknur Tabak bir konuşma yaptı. Tabak’ın konuşması sırasında, Nihat Şengil'in ailesinin de duygulandığı gözlendi.

Sergi sırasında konuklara ikramlarda da bulunulurken, Beykoz'un hayırsever Ailesi Ayşegül-Taner Mert çifti de dostlarıyla birlikte uzun süre sohbet etti. Gözde Mert Yücel ile birlikte aile büyüklerinin de gelmesiyle 3-4 kuşaklık bir zincir oluşurken, ortaya çıkan hoşsohbet ise sergiye renk kattı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz