Beykoz’un tek kadın Belediye Başkan Adayı konuştu

  • 0
  • 19119
Beykoz’un tek kadın Belediye Başkan Adayı konuştu
Beykoz’un tek kadın Belediye Başkan Adayı konuştu
Beykoz’un tek kadın Belediye Başkan Adayı konuştu
Beykoz’un tek kadın Belediye Başkan Adayı konuştu
Beykoz’un tek kadın Belediye Başkan Adayı konuştu
Beykoz’un tek kadın Belediye Başkan Adayı konuştu
Beykoz’un tek kadın Belediye Başkan Adayı konuştu

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkanı Adayı Tuba Alaylı Özgüç bir basın toplantısı düzenleyerek, kendisini ve projelerini anlattı.

1975 Konya doğumlu, ilk, orta, lise ve üniversite eğitimlerimi İstanbul’da tamamladığını, Boğaziçi ve Yıldız Teknik üniversiteleri olmak üzere, iki üniversite mezunu olduğunu kaydeden Bayan Özgüç, 14 yıldır kendi girişimlerini yönettiğini ve Elektrik mühendisi olduğunu söyledi.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve diğer ilçe yöneticileri ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tuba Alaylı Özgüç, Beykoz’un sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçladığını dile getirdi.

Herkesi kucaklamaya kararlıyım

Evli ve iki çocuk annesi olduğuna vurgu yaparak, aile değerlerine olan bağlılığı ve annelik sorumluluklarıyla birlikte, toplumun her kesimini kucaklamaya, temsil etmeye ve herkesin sesi olmaya kararlı olduğunu dile getiren Özgüç, hedefini, kadınların ve gençlerin potansiyelini ortaya çıkararak Beykoz’daki her bireye adil ve eşit bir temsil sunmak olarak açıkladı.

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Tuba Alaylı Özgüç şöyle konuştu:

Beykoz’u daha yaşanabilir, kalkınmış ve daha gözde bir ilçe haline getirmek için sizlerle birlikte çalışmak istiyorum. Zihni kapalı olanların temel problemi, ağızlarının daima açık olmasıdır. Bizler, daha çok çalışıp, daha çok dinleyerek, hep birlikte, daha güçlü bir Beykoz, çocuklarımız için daha güzel bir gelecek inşa edebiliriz. Biliyorum ki, iyi şeyler, inandığımızda, daha iyi şeyler, sabrettiğimizde, en iyileri ise asla vazgeçmediğimizde gelir. 

MÜLKİYET, İMAR VE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Beykoz’daki binalarımızın %85’ i kaçak ve maalesef ki depreme karşı dayanaksız.  Yani 250.000 Beykozlunun can ve mal güvenliği tehlike altında. Bu şekilde Kentsel Dönüşüm adı altında sunulan, Rantsal dönüşüme sonuna kadar karşıyız.

Yıllardır çözüme kavuşamayan mülkiyet ve imar sorununun çözümü için, öncelikle planları yapılmayan mahallelerde, “Mahalle Danışma Meclisi” ile karşılıklı alınan kararlar doğrultusunda, İlçe Belediyemiz kapsamına giren, tüm tartışmalı imar planları yeniden revize edilecek, gerekirse iptal edilerek yeniden oluşturulacaktır.

Mahalle statüsüne alınan köylerin durumu, Boğaziçi İmar, öngörünüm, etkilenme bölgesi ve geri görünüm alanları için iyileştirilmeler yapılması konusunda, Mahalle Danışma Meclislerimizle kararlı girişimlerde bulunacağız.

YEŞİL ENERJİ PROJESİ

İlçemizde, ölçümler yapılarak, rüzgar ve güneş potansiyeli yüksek bölgelere, güneş panelleri ve rüzgar türbinleri koyarak, elektrik enerjimizi, mümkün mertebe, yenilenebilir enerji kaynaklardan elde etmeyi planlıyoruz.  Kentsel dönüşüm sonrası, yeni ısıtma teknolojileri ile birlikte, YEŞİL MAHALLELER projemizi hayata geçireceğiz. Kreş ve anaokullarımız depreme dayanıklı olarak inşaa edilecek ve kendi enerjisini kendi üreten binalar olarak projelendirilecektir. Yenilenebilir enerjiye uygun mahallelerdeki evlere, bu yeni nesil ısıtma teknolojilerinin takılması konusu desteklenip, yaygınlaştırılacak. Böylece, hane halkı, nerdeyse masrafsız bir şekilde hem sıcak suyunu elde edecek, hem de ısınma ihtiyacını karşılayacak. 

KÖYLERDE SERACILIK VE ORGANİK TARIM PROJESİ

Seracılıkta en önemli konu gerekli ısı değerini sağlamaktır. Toprak verimliyse ve ısı istenilen ayarda sağlanabilirse, her yerde seracılığı yaygınlaştırabilirsiniz. Her bir seraya yerleştireceğimiz yenilenebilir enerji sistemi ile entegre çalışan yeni nesil ısıtma sistemleri sayesinde, seracılıkta gereken ısınma sağlanacak, seracılık ve organik tarım hızla geliştirilecektir. Kavacık, Çavuşbaşı, Görele, Elmalı ve Örnek köy mahallelerine organik tarım pazarları kurulacak, üretilen organik ürünlerin bir kısmı da ihraç edilerek, köylümüzün refah düzeyi arttırılacak.   

ULAŞIM PROJELERİ

Beykoz’umuzdaki kavşakların düzenlenmesi, peyzajının yeniden yapılandırılması, yaya geçitlerinin tekrardan yenilenmesi, caddelerimizin genişletilmesi üzerine projelerimiz var. İnşallah Beykoz Belediye Başkanlığımızı almak kısmet olursa, dünyaca ünlü Trafik danışmamızla birlikte, sokak sokak gezip, sıkıntılarımızı tek tek analiz edip, tüm Beykoz’un trafik akışını rahatlatacak çözümlerimizi hayata geçiriyor olacağız.   

Buna ek olarak, deniz ulaşımının ek seferlerle geliştirilmesi ve teşvik edilmesi üzerine çalışıyoruz. Akşam belirli bir saatten sonra maalesef, Beykoz’umuza farklı ilçelerden ulaşım konusu halen sıkıntılı. Saat kısıtlaması nedeniyle, ulaşımın zorlaştığı ilçemize ek seferler koyacağız. Taksim, Beşiktaş, Kadıköy gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerin yoğun olduğu bölgelerimizden, gece saat 02:00’a kadar Beykoz’umuza ek seferler olacak, böylelikle, özellikle gençlerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerden mahrum kalması engellenmiş olunacak.

Bilgi çok hızla gelişiyor. 5 yıl önce geçerli bilgiler, bugün pek geçerli değil artık. O nedenle üniversitelerden mezun olmuş ve işsiz statüsündeki Beykoz sakinlerimiz, bu eğitim kurumlarında, özel eğitimlerden geçip, ilgi alanlarına göre yönlendirilip, topluma kazandırılacak.  Ör: Ziraat Müh. Tarım da çalışmak istemiyorsa, Beykoz’da tarımla uğraşmak isteyen Nejat amcaya danışmanlık desteği verecek ve Nejat amca da çok daha iyi kalite de, çok daha iyi ürünler üretip, ihracat kriterlerini yakalayıp, döviz girdisi sağlayacak.

BELEDİYE PROJELERİ

Belediye çalışanları için ücretsiz kreş ve servis imkânı sağlayacağız.

Emeğe saygımız sonsuz ve belediye çalışanlarımızın, emeklerinin karşılığını almaları konusunda çok hassasız. Her bir çalışanımızın hakkettiği maaş konusunda son derece adil davranıyor olacağız.

Haber Merkezi

Beykoz İshaklıspor Vefa maçını önemsiyor
Önceki Beykoz İshaklıspor Vefa maçını önemsiyor
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz