Beykoz'un tarihini İBB de kaderine terk etti

  • 3
  • 15735
Beykoz'un tarihini İBB de kaderine terk etti
Beykoz'un tarihini İBB de kaderine terk etti
Beykoz'un tarihini İBB de kaderine terk etti

Beykoz Belediyesi tarafından bir süre nikah salonu olarak kullanılan Paşabahçe Vapuru, İBB'ye devredildikten sonra da kaderine terk edildi.

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından Şehir Hatlarından belediye bünyesine alınan Tarihi Paşabahçe Vapuru, yıllarca belediyenin önünde bağlı kalarak çürümeye terk edilmişti.

Geçtiğimiz yıl Beykoz Belediye Başkanı olan Murat Aydın, ihaleye çıkarak Paşabahçe Vapurunun kızağa gönderilmesi için adım atmış, yine kendisiyle aynı zamanda göreve gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun vapuru tekrar Şehir Hatları bünyesine alma teklifiyle ihale iptal edilmişti.

2019 yılının Kasım ayındaki Beykoz Belediyesi Meclis Toplantısında verilen teklifle İBB tarafından 2 yıl içerisinde yeniden yüzer hale getirilerek toplu ulaşımda kullanılması şartıyla Şehir Hatlarına devredilen vapur, 10 Şubat 2020'de römorkörler tarafından Haliç Tersanesine çekildi.

Sahip çıkıldı mı?

26 Haziran günü Şehir Hatlarının resmi sosyal medya hesabından yapılan, "10 yıl önce Beykoz Belediyesi’ne hibe edilen ve bir süre nikah salonu olarak kullanıldıktan sonra sahilde çürümeye terk edilen Paşabahçe Vapuru yeniden devralınarak sahip çıkıldı." ifadeleri kullanılmıştı.

Bu paylaşımın ardından Haliç Tersanesine çekilen Paşabahçe Vapuruna orada bulunduğu 8 aylık süre içerisinde herhangi bir müdahale ve çalışmada bulunulmadığı ortaya çıktı.

Beykoz Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, sosyal medya üzerinden Paşabahçe Vapurunun dün çekilen fotoğraflarını paylaştı.

Kabahasanoğlu'nun paylaştığı fotoğraflarda Tarihi Paşabahçe Vapurunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da kaderine terk edildiği görüldü.

"8 Ay oldu dokunmadınız"

Meclis Üyesi Kabahasanoğlu paylaşımında, "Yine koskocaman bir yalan.. Yine Eko Felaket... Paşabahçe Vapuru'nu size Kasım 2019'da bedelsiz devrettik. İşte vapurun son hali. Resimler bugün çekildi. 8 ay oldu dokunmadınız bile.." ifadelerini kullanarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu etiketledi.

Haber Merkezi

Acaba ne zaman anlayacağız?
Önceki Acaba ne zaman anlayacağız?
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (3 Yorum)

Fadıl Sacit Abbas (4 yıl önce)

Millet aç aç koronadan yıkıldı memleket siz hala vapur üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorsunuz hangi tarihe saygınız olduda Paşabahçe vapurunun peşine düştünüz.

Orhan Ayan (4 yıl önce)

Bir enkazı bekletip nostalji diye Gümüşsuyu sahilini yıllarca kapattılar ve iskele ihtiyacını umursamadılar. Sarıyer Gümüşsuyu Emirgan hattı olarak tekne çalışsa fena mı olurdu? Beykoz Belediyesi bilboard'u denizin önüne yaparak insanların manzarasını kapatıyor, amatöre düşmüş kulübe yapılıyor bahanesiyle sahile korozyon inşaatı yapılmasına göz yumuyor. Bütün bunları görmeyip hileye gitmesi gereken bir vapura gözyaşı döküyorsunuz.

Doğan (4 yıl önce)

Hani Her şey güzel olacaktı beykoz belediyesinin önünde de duruyordu ne farketti bedelsiz büyükşehire geçti yazık seçim zamanı millet hesabını sorar

Yorum Yaz