Beykoz’un tarihi mahallesinde dernek kongresi

  • 22.12.2021 11:20
  • Güncelleme: 22.12.2021 11:21
  • Okunma: 3487 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un en eski yerleşim yerlerinden olan Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği kongre yaptı.
Beykoz’un tarihi mahallesinde dernek kongresi

Mustafa Babuz’un yeniden dernek başkanlığına seçildiği kongre Güzelcehisar İlkokulu’nda yapıldı. Onursal başkan Ferda Kazancıbaşı, CHP Meclis Üyesi Recayi Çelik, Akbaba Mahalle Muhtarı Yüksel Kılıç, Kanlıca Mahallesi Muhtarı Yusuf Kıroğlu ve BİSK Başkanvekili Şeref Kurtuluş gibi isimlerin katıldığı kongrenin Divan Başkanlığını Recayi Çelik, Divan Kâtipliklerini Şeref Kurtuluş ve Hacı Taylan yaptı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu sonrası Faaliyet ve Denetim Kurulu raporları okunarak ibra edildi.

Dernek Başkanı Mustafa Babuz,  derneğin kurulmasında ve bu günlere gelmesinde emeği olduğunu söylediği avukat Ferda Kazancıbaşı’na teşekkür etti.

Mücadelelerinin kendi şahsı çıkarları için olmadığını ifade eden Babuz, Anadoluhisarı’nın 650 yıllık bir tarihi olduğunu ve Anadoluhisarı’nda örnek bir mahalle kültürü yaşandığını söyledi.

“Anadoluhisarı Allah’ın bize yaşarken, cenneti nasip ettiği bir yer. Bu kültürleri koruyamazsak, yaşatamazsak kimler yaşatacak, kimler ileriye götürecek.” diye sordu.

Onursal Başkan Ferda Kazancıbaşı

“Bundan yıllar önce, atletizmden, güreşten, futboldan dereceler alan, havada ters parende atan bir Ferda Kazancıbaşı, şu anda 90 yaşına gelmiş ve iki koluna da birileri girerek eğer ayakta duruyorsa, bu şartlarda, sizler ile muhatap olabiliyorsa bu Allah’ın bana verdiği büyük bir lütuftur” diye konuşan Ferda Kazancıbaşı, semte zarar verici her türlü giriş ve gelişmelere karşı göğüs gerdiğini söyledi.

Her türlü siyasetten uzak durduk

Her türlü siyasetten uzak durduklarını, herkesin kendine göre inandığı bir siyasi görüşü olduğunu söyleyen Kazancıbaşı, “herkes siyasi görüşlerini kapının dışında bıraktı… Semt sevgisi ve dernek etrafında birleşme yönünde gittik. Bu sayede dernek çok büyük başarılara ulaştı ve eski bakanların iltifatlarına mazhar oldu. Bugünlere kadar gelmesinin en büyük sebebi derneğin siyasetten uzak olması sayesindedir. Bundan sonra da derneğin her türlü siyasi amaçlara basamak olarak kullanmak isteyenlere karşı derneğin sizlere emanet olduğunu da ben buradan tekrar ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Kongrede, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Kır’ın ailesi sahneye davet edilerek, destekleri nedeniyle teşekkür edildi. Dernek Yönetimi Hilal Kır’ın ailesine bir teşekkür belgesi verdi.

Yapılan oylamam sonucunda Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Babuz konuklara yönelik kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Dernek Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Mustafa Babuz,

Gülişan Özdemir,

Hüseyin Durmuş,

Barkın Kotil,

Hamdullah Kazan,

Feride Gündüz,

Zeynep Dilek Denizsel.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Anadoluhisarı, Kongre, Mustafa Babuz