Talip ERCAN
  • 24/08/2022 Son günceleme: 24/08/2022 15:01
  • 3.337

Ve beklenen oldu ve Beykoz İlçesini İstanbul Süper Amatör Ligde temsil edecek olan takımların kura çekimi heyecanı sona erdi… 2022-23 Sezonu için gruplar belli oldu.

Bu sene de İstanbul ilçeleri arasında en fazla temsil edilen Beykoz oldu diyebiliriz. Bir önceki sezon ligden düşen takımları olsa da alttan gelen takımlar ile bu sayı yine yüksek kaldı.
Şu ekonomik şartlarda çok zor bir sezon geçecek gibi, hatta pandemi sürecini bile takımlar mumla aramaya başladı da diyebiliriz. En basitinden su parası ile müthiş rakamlara çıktı. Buna ulaşım ve diğer giderleri de eklersek demek istediğim anlaşılacaktır. Takımlar için olmazsa olmaz şey mahallenin abilerinden ve esnaflarından gelecek yardımlar… Hali ile ekonomik anlamda zor geçiren ve zincir marketlerin baskısı altında inleyen esnaflardan kaçı bir katkıda bulunabiliri ki? Yılların Çubukluspor takımı bile bu sezon A Takım düzeyinde liglere katılmayacak… Başkan Coşkun Tosun bunu geçtiğimiz günlerdeki bir programda kamuoyuna aktardı. Çubukluspor’un ismi kura çekiminde geçse de yarışma hakkını Beykoz İshaklıspor’a aktardığı gibi bir gerçek de var… Beykoz 1908 takımı, yılların emektarı Eski Milli Kaleci Zafer Öğer ve yeni bir kadro ile sezona adım atacak... Herkes gibi ben de merak ediyorum nasıl bir tablo ortaya çıkacak… Öte yandan Anadoluhisarı İdmanyurduspor takımı da Süper Amatör Lige dönüşü yaptı, İlker Güner Başkan ilk sınavını bu sene yaşayacak… Futbol dışında yeni kurulan Beykoz Basketbol SK ile ilk kez A Takım düzeyinde Kadın Basketbol Takımı ile şimdiye kadarki en üst ligde yani1. Ligde mücadeleye çıkılacak. Geçen sezonun Türkiye Şampiyonu olan Beykoz Belediyespor Erkek Hentbol Takımı yeni transferlerle güçlendirdiği kadrosuyla bir kez daha şampiyonluk hedefi ile çalışmalarına başladı.
Yine Beykoz Belediyespor Bayan Voleybol Takımı da YVF 2. Liginde müsabakalara çıkmak için hazırlık süreci yaşamakta. Paşabahçespor Kız Basketbol Takımı da Bölgesel Ligden maçlarını oynamak için heyecanlı. Diğer branşları da kattığımızda Beykoz ilçemiz sportif anlamda oldukça heyecanlı bir sezona girmek üzere.

Tüm takım ve sporcularımıza başarılar dilerim.

Yazarın Yazıları