Beykoz’un stratejik planı Meclis’e geliyor

  • 8
  • 16921

Beykoz Belediyesi’nin 2019-2023 yılları arasında uygulanacak stratejik planı Eylül ayında Meclis’e geliyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın daha önceki tecrübelerinde de önem verdiği stratejik plan çalışması, bu kez Beykoz için gerçekleştiriliyor.

Geniş kapsamlı, ilçenin her kesimiyle yapılan bire bir, sözlü ve telefon görüşmeleriyle ortaya çıkarılan stratejik plan ilçe yöneticilerinin onaylaması için Eylül ayında Beykoz Belediye Meclisi’nde görüşülecek.

Özel bir firmanın gerçekleştirdiği stratejik plan çalışmasıyla alakalı basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın 20 yıllık Belediye Başkanlığı geçmişinde de buna önem verdiği belirtildi.

Beykoz’da Aydın’ın şehir politikaları analizine çok önem verdiğinin altı çizilirken, çalışmanın üç ayı aşkın bir süredir devam ettiği ifade edildi.

Açıklamada, “Beykoz’da imarla alakalı öncelikli ve yüksek frekans diye tanımlanan konu ön plana çıkıyor. Beykoz’un geleceğini etkileyen büyük bir konudur. Bu çalışmaların sonrasında Beykoz’un ekonomisinin canlandırılmasıyla alakalı realite ortada duruyor. Bugün biraz daha turizm, ticaret ve tarım ile alakalı çalıştaylar yaptık. Beykoz, Türkiye’nin çok kıymetli ilçesidir. Reel sektörle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gıda ve belli özelliklerde ürünlerde adres Beykoz’a çıkıyor. İstanbul pazarına açılmak için doğal ürünlerle alakalı Beykoz’dan geçiyor.” ifadelerine yer verildi.

Altyapı, trafik ve ulaşımla ilgili olarak Beykozlu vatandaşların sorunlardan yakındığının altı çizilirken, “Beykoz’a giriş ve çıkışlar da özellikli alan olarak karşımıza çıkıyor. Bunların isimlendirilmesini çıkan sonuçlara göre biz verdik. Yüzlerce kavram bir şemsiyenin altında toplanıyor. Biz de 5 tane şemsiye var. Şehir ekonomisinin canlandırılması, alt yapı, trafik ve ulaşım, çevrenin yanında kentsel dönüşüm var. Beykoz’da sosyal yaşam ve kültür gelişim alanı içerisinde beklentinin yüksek olduğu konular olarak karşımıza çıkıyor. Şehir kaynaklarının doğru kullanılarak, çalışmalar da mevcut. Bu çerçevede yapılan çalışmalar devam ediyor.” denildi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Başkanı önemli açıklamalar yaptı
Önceki Beykoz Belediye Başkanı önemli açıklamalar yaptı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (8 Yorum)

Ahmat (5 yıl önce)

Beykoz karpuz üretim yerimi? Karpuz üretilecek anadolumuzda bir dünya boş arazi var yapmayıın artık çok boş geliyor bu muhabbetler burası yerleşim bölgesi olmuş. Bir an önce imara kavuşmalı. Verilen sözler artık yerine getirilmeli.

Mahmut (5 yıl önce)

Seçimlerde oy istediniz oy verdik. Diğer adaylar tecrübesiz, ben zeytinburnu belediye başkanıyım, 20 yıllık başkanlık tecrübem var dediniz. Hadi şimdi çözün. Bakanlıklarda sizde, hükümetdde sizsiniz. Bakalım şimdi topu nereye atacaksınız.

Kamil Beykozlu (5 yıl önce)

İMARI 5 YIL DAHA BEKLEMEYİN bu laf Murat beyin lafı yakın tanıdığım başkana sorduğunda bu lafı duymuş gerisini siz düşünün, Bu haberler Beykozluyu oyalama ve kandırma taktiği daha önceki yıllarda yaptıkları gibi, bir AKP li olarak sizden ve kandırmalarınız dan utanıyorum laf değil en kısa zamanda icraat lazım sandık tehdidini kullanmak istemiyorum ama vatandaşın başka türlü sizi cezalandırma yöntemi yok malesef.

Meral Hiçyılmaz (5 yıl önce)

Kavacıkta dev plazalar yapılıyor. Elini çabuk tutanlar 7-8 katlı apartmanlar dikti.. Biz senelerdir bekliyoruz..yok yola 3metre yok komşu hakkı derken 300m2ye 90m2 ev el insaf.. 5 kat müsaade ediliyor.. o da üsten dublex alttan dublex. Adam gibi normal bi tane arakat yapılıyor..

Hasan (5 yıl önce)

Seçildiği günden beri cek cak politikası ndan baska bir sey yok 5 sene beykoza çivi bile çalmayacak imar imar dedikleri rant imarı.......

Ahmet (5 yıl önce)

İnsanlar bu arazilere dünyanın parasını yatırdı. Ömürlerini verdi hala aynı muhabbet icraat lazım laf kalabalığı degil. İmar çıkmadıktan sonra ne anlamı var. Beykoz un ğelişmesi için, büyümesi için mutlaka bir an önce imarların çıkması gerekir. İnsanlar çiftlik yapmak için para yaptırmadı, öyle olsa idi canakkalede, Balıkesire metresi üç liraya beş liraya yer var gider orda yapardı. Bunu anlayalım artık.

Fuat (5 yıl önce)

Hayırlı olsun rabbim yar yardımcımız olsun

Abuuzeeya (5 yıl önce)

Bu açıklamaları görünce aklıma hep uyanık kardeşler filmi geliyor Kadir inanır ve Müjdat gezen evlerinin bir kısmını labarotuvar ve çalışma odasına çevirip çalışıyor rolü kesip kurdukları düzenekle hemencecik alanı hobileriyle ilgilendikleri ortama çevirip babalarını ders çalışıyormuş gibi kekliyorlardı. bunlarda Beykozluları planlar, projeler deyip uyutup oyalıyorlar zaten 20 yıl güzel bi kazık yedik hayattan umudumuz kesilmiş bundan sonra ne görecez ahirette soracağımız hesaptan başka

Yorum Yaz