Beykoz'un spor bayramı

  • 14.05.2015 14:05
  • Okunma: 4843 kez

Asım ÖZDEMİR


Beykoz Belediyesinin 10 Mayıs 2015 Pazar günü yaptığı 6. Halk Koşusuna katıldım, bu etkinlik artık Beykoz’da geleneksel bir konuma kavuştu.

Bu güzel sosyal ve sportif etkinlikte emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek olmak üzere, ekibine ve tüm katılımcılara teşekkür ederim. O gün Beykoz’da adeta bir bayram havası hâkimdi. Ne diyelim artık bizim de bir spor bayramımız var.

2. AMATÖR LİG

Kanlıcaspor:  Aydın Hoca ile iyi bir çıkış yapan Kanlıca Spor artık 1. amatörde olmalıyız mesajını verdi. Deplasmanda güçlü rakibini zorda olsa 3-2 yenmeyi başardılar tebrik ederim.

Karagöz Sırtı Mesudiyespor:  Mesudiye Spor bu ligde formalite maçları oynuyor sezon bitse de 1. amatörde oynamaya başlasak havaları var haklılarda çok iyi bir ekipleri var yenilmeleri de sürpriz netice olur. Çiğdem Spor’u Ortaçeşme sahasında 7-0 yendiler. Başarılar dilerim.

Çiğdemspor:  Mesudiye spor oynadığı maça 11 kişi ile zor çıktılar zaten bu ligde bir hedefleri yoktu, amaçları hafta sonlarını maç yaparak geçirmekti. Sakatlık ve cezalılar nedeniyle kadroları da yetersiz olunca kadro kurmada zorlandılar. Onların 6 maçını izledim. Tamamen iyi niyetli oyunu çirkinleştirmeyen bir anlayış hâkimdi. Ancak yaşadıkları bu olumsuzluklar ve şanssızlıklar nedeniyle Amatör Federasyona başvurarak ligden çekilmek zorunda kaldılar. Onlar adına çok üzüldüm.

Örnekköyspor:  Deplasmanda ligin en iyi takımlarından olan Veli Meşe Spor’a 1-0 yenildiler ama 1. amatöre çıkma ümitleri çok yüksek. Biraz sabırlı olmalılar futbolda enterasan işler çok olur gevşemeye gelmez.  Çok çalışmalılar kolay değil ikinci senelerinde yaptıkları iyi bir kadro ile 1. amatöre çıkmayı hedefliyorlar Başarılar dilerim.

Anadolukavağıspor:  Paşabahçe sahasında güçlü rakibi Kavakpınar ile 2-2 berabere kaldı. İlk yarıyı 2-0 galip bitirdiler ama ikinci yarıda bu galibiyeti koruyamayınca biri penaltıdan olmak üzere 2 gol yediler.

Göllüspor: Riva sahasında oynadıkları  Esenkent sporu 3-2 yenildiler. Bu sezon iyi onadıkları maçları da kaybetmeye başladılar bu yönden biraz şanssızlar. 

Akbabaspor:  Deplasmanda Maltepe Yıldız Spor’a 3-0 yenildiler. Maçta sakatlanan Akbabalı futbolcuyu Başkan  Muhtar Yüksel Kılıç  hastaneye kaldırdı. Beyin sarsıntısı nedeniyle hastane de bir gün kaldı. Sağlık durumu iyi Geçmiş olsun.

Rivaspor: Deplasmanda güçlü rakibine 7-0 yenildi

Denizcilik İşletmelerispor: Paşabahçe sahasında Örnekspor ile çok güzel bir futbol oynayarak rakibi ile 1-1 berabere kaldılar. Talip’in deyimi ile ihtiyarlar takımı bizlere futboldan güzel örnekler vererek maç yapıyorlar. Tebrik ederim.

Yazarın Yazıları