Beykoz’un Sözlü Tarihi kitabının 3.'sü raflarda yerini aldı

  • 0
  • 2523
Beykoz’un Sözlü Tarihi kitabının 3.'sü raflarda yerini aldı
Beykoz’un Sözlü Tarihi kitabının 3.'sü raflarda yerini aldı
Beykoz’un Sözlü Tarihi kitabının 3.'sü raflarda yerini aldı

Beykoz'un tarihinin yaşayanları tarafından anlatıldığı ve 3 kitaplık bir seri olarak planlanan kitabın sonuncusu yayınlandı.

Beykoz’un köklü tarihinin şahidi olan büyüklerin yaşanmışlıklarını kayıt altına alarak tarihe not düşmek amacıyla hayata geçirilen "Beykoz’un Sözlü Tarihi" serisinin 3. kitabı çıktı.

Beykoz Belediyesi’nin Kültür Yayınlarından "Beykoz’un Sözlü Tarihi-3" kitabının tanıtımına Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Tarih Araştırmacısı Mehmet Dilbaz, iş insanı Elif Çelik, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen sözlü tarih kitabının tanıtım programı ilçe sakinleriyle yapılan söyleşilerin yer aldığı belgesel gösterimiyle sunuldu.

İlçenin yakın tarihini, önemli olayları ve hatıraları kayıt altına alarak geleceğe aktarmak amacıyla 165 Beykoz çınarı ile yapılan söyleşilerden oluşan sözlü tarih serisi 3 kitaplık bir seri olarak hazırlandı.

Sözlü tarih çalışmalarının bugünün ve geleceğin şekillenmesinde önemli rol oynadığını vurgulayan Başkan Murat Aydın, "Geçmişi bilemezseniz, nerede olduğunuzun ve oraya nasıl geldiğinizin farkında da olmazsınız. İşte bu geçmişi bilmekle ilgili, Beykoz’u tanımakla ilgili çok önemli bir proje ve bu önemli projedeki ana aktörler sizlersiniz." ifadelerini kullandı.

Aydın, "Bu projeler sizlerin vergileriyle gerçekleştiriliyor. Burada bir eksiklik varsa o bizdendir ve bir güzellik varsa da bu sizin sayenizdedir." dedi.

Programın sonunda iş insanı Elif Çelik, cam ustası Mehmet Kömürcü tarafından yüzde yüz el işçiliğiyle üretilen Beykoz'un simgesi çeşm-i bülbülü günün anısına özel olarak Belediye Başkanı Murat Aydın'a hediye etti.

Seriye e-kitap olarak Beykoz Belediyesi’nin web sitesinden ulaşılabiliyor.

Haber Merkezi

Beykoz'da stratejik körlük
Önceki Beykoz'da stratejik körlük
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz