Beykoz'un sivil toplum hareketi büyüyor

  • 0
  • 7539
Beykoz'un sivil toplum hareketi büyüyor
Beykoz'un sivil toplum hareketi büyüyor
Beykoz'un sivil toplum hareketi büyüyor
Beykoz'un sivil toplum hareketi büyüyor

Kısa bir süre önce Beykoz genelinde başlatılan uyuşturucuyla mücadele için imza kampanyası çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Beykoz'da faaliyetlerine devam eden sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle oluşturulan Uyuşturucuyla Mücadele Platformu, Kavacık Spor Tesisleri'nde muhtarlar, sporcular ve STK temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikle imzalarına yenilerini ekledi.

- "Destekçilerimize sonsuz teşekkür ediyorum"

Bağımlılık mücadele konusunda açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz'da sivil toplumun bağımlılıkla mücadele konusunda harekete geçtiğini ve başlatılan mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğine dikkati çektiği konuşmasında, "Bu toplumsal hareketin bir çığ misali büyüyerek, ailelerimizin ve bir bütün olarak toplumumuzun kanayan en büyük yarasını tedavi edeceğine ve geleceğe tertemiz bir sayfa açacağına inancımız sonsuzdur. Bu kampanyaya büyük destek veren İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, kamu yöneticilerimize, siyasi partilerimize ve STK’larımıza teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

- "İlçemizin her gün 6 farklı noktasında imza topluyoruz"

Küçük, "Bu iş için de toplumsal bir gerçeklikten yola çıktık. Ana gündemimiz uyuşturucu meselesi. Fiziki ve sanal imza kampanyamızla hedefimiz bir aylık sürede 100 bin imzaya ulaşmak. İlçemizin her gün 6 farklı noktasında bir ay boyunca stantlarda imza toplayacağız. Biliyoruz ki, Beykoz’da başlayan bu toplumsal hareket, tüm Türkiye’ye yayılacaktır. Yapılan çalışmalar neticesinde çözümün, hukuki cezaların revize edilmesiyle, arttırılmasında ve uygulanmasında olduğu sonucuna vardık. Bir zamanlar ülkemizde kapkaç sorunu vardı. Toplumsal duyarlılık ve yoğun tepkiye siyasi iradenin ortak olmasıyla kapkaç cezaları çok arttırılmış ve bu suç büyük ölçüde ortadan kalkmıştı. Uyuşturucu meselesinde de en kestirme yolun bu olduğuna inanıyoruz. Spor camiasıyla bu konuya eğileceğiz" dedi.

Beykoz Bağımlılıkla Mücadele Platformu'nun, iskelelerde, otobüs duraklarında, pazar yerlerinde, plaj ve piknik alanlarında, cami önlerinde kurduğu stantlarda vatandaşlara bilgi verilmesinin yanı sıra imza toplandığını hatırlatan Bülent Küçük, spor camiası olarak kampanyayı genişletmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.  
 
Öte yandan Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Küçük, eylül ayı içerisinde 15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenecek geniş katılımlı bir toplantı ile gelinen nokta hakkında ulusal ve yerel basına aynı zamanda vatandaşlara bilgi verileceğini aktardı.

Programın son bölümünde katılımlarıyla destek veren spor kulüplerine, muhtarlara, sporculara ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Muharrem Kaşıtoğlu'na teşekkür etti.

Haber Merkezi

Fiat Servis
Önceki Fiat Servis
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz