Beykoz’un sevilen sesinden ilginç çıkış

  • 05.08.2020 17:51
  • Güncelleme: 05.08.2020 18:24
  • Okunma: 14637 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Yenimahalle de ikamet eden Türk Sanat Müziği’nin ünlü seslerinde Yılmaz Morgül ilginç bir çıkış yaptı.
Beykoz’un sevilen sesinden ilginç çıkış

Beykozlu Yılmaz Morgül yaptığı açıklama ile sosyal medya gündemine bomba gibi düştü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Morgül, idamın gelmesini aksi takdirde kendisini 'sembolik' olarak yakacağını söyledi.

Nişantaşı'nda ses sanatçısı Belkıs Özener ve Pelin Suade ile beraber alışveriş yaptığı anlarda kameraların objektifine takılan Yılmaz Morgül, yine olay açıklamalara imza attı. Morgül, "Ülke olarak mezarlığa döndük. Eğer idam çıkmazsa kendimi sahnede sembolik olarak yakacağım" çıkışında bulundu. 

Günümüzde yaşanan kötü olarak sitem eden Yılmaz Morgül, "Kadın cinayetlerinde, çocuğa cinsel istismarda ve cinayetlerinde, hayvan cinayetlerinde ülke olarak mezarlığa döndük, artık idam çıksın, bunu yapacak sayın Cumhurbaşkanıdır. Eğer idam çıkmazsa, çıkması için kendimi sahnede sembolik olarak yakacağım" açıklamasıyla şaşırttı.

Yılmaz Morgül, yaptığı açıklamada Demet Akalın, Coşun Sabah gibi isimlere göndermede bulunmadan da geçmedi.

"Ülkemiz hastalıklı insan dolu, yeter artık, idam çıkarsınlar" diyen Yılmaz Morgül, "Pandemi döneminde kim gerçek sanatçı kim değil halkımız gayet iyi anladı. İnsanların asgari ücretle geçindiği, fakirlik çektiği ülkemizde 'geçinemiyorum' diyen sözde şarkıcıların maskeleri düştü. Pandemiden insanlar çok şey öğrendi" dedi.

Yılmaz Morgül kimdir?

Yılmaz Morgül, 14 Ocak 1964 tarihinde İstanbul, Beykoz’da doğdu. İlk, orta ve lisede şarkılar söyledi, korolarda yer aldı, tiyatro oyunlarında roller üstlendi. 

On bir yaşına geldiğinde Yurdaer Doğulu Müzik Merkezi’nde müzik eğitimine başladı. İshakağa İlkokulu, Ziya Ünsel Ortaokulu, Ferit İnal Lisesi, Kadıköy Belediye Konservatuarında eğitim gördü. 

Üsküdar, Kalamış, Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy Musikî Cemiyetleri’nden dersler aldı.1988 yılında ilk olarak Adana’da Divan Otel’inde assolist olarak sahneye çıktı. 

“Elveda İstanbul” adındaki ilk albümünü 1995 yılında çıkardı. 1996 yılında çıkardığı ikinci albümünde Orhan Gencebay‘ın “Dertler Benim Olsun”, Cengizhan Altuntaş ve Mehmet Ilgın‘ın “Ağlama Değmez Hayat”ını kendi tarzıyla yeniden seslendirdi. 

Zeki Müren‘in unutulmaz filmlerinden biri olan “Bahçevan”ın aynı isimli şarkısını yeniden okudu.1994 yılında “Elveda İstanbul” şarkısıyla artık bütün ülkenin tanıdığı bir sanatçı oldu.

Gökkuşağı” adında Türkiye’yi tanıtan programı sundu.1997 yılında çıkardığı Üçüncü albümü “Masum Yalanlar”da çıkış parçası, “Her Kuşun Eti Yenmez” isimli Serdar Ortaç şarkısı oldu.

Avustralya‘nın Brisbeyn şehrinde 1997 yılında 32 ülkenin katıldığı Güney Pasifik Şarkı Yarışmasına “Uluslararası Star”konumuyla katılıp “En İyi Yorumcu” ödülü aldı.

Levent Kırca – Oya Başar ile “Olacak O Kadar TV”de bir yıl çalıştı.Cilt kanserine yakalandı, Yedi yıl boyunca Amerika’da tedavi gördü.Olay TV’de “Yılmaz Morgül Şov” isimli bir program yaptı.Acun Ilıcalı tarafından Survivor 2016’ya davet edildi ve Survivor’da yarışmacı oldu.

Kaynak: Ajanslar

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yenimahalle, Yılmaz Morgül

Yorumlar (1 Yorum)

kofin (1 yıl önce)

gerçekten ülkemiz hastalıklı hormonlarla dolu...

Yorum Yaz