Beykoz'un sesi İngiltere'de yankılandı

  • 0
  • 11657
Beykoz'un sesi İngiltere'de yankılandı
Beykoz'un sesi İngiltere'de yankılandı
Beykoz'un sesi İngiltere'de yankılandı
Beykoz'un sesi İngiltere'de yankılandı

Dost Beykoz yazarı Muharrem Kaşıtoğlu, dünyanın en önemli kitap fuarlarından birisi olan Londra Kitap Fuarı'nda konuştu...

Bu yıl 42.'si düzenlenen Londra Kitap Fuarı'nın odak ülkesi Türkiye oldu. Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile birlikte İngiltere Kültür Eğitim ve Yaratıcı Endüstriler Bakanı Edward Henry Butler Vaizey birlikte gerçekleştirdi.

Türkiye'den 150'den fazla yazarın ve yayımcının katıldığı etkinlikte, 'Türkiye Yayıncılığı ve Yayın Dağıtımcılığı' başlıklı oturumda ise Dost Beykoz yazarı Muharrem Kaşıtoğlukonuştu. Beykoz Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olan, geçtiğimiz günlerde de Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı seçilen Muharrem Kaşıtoğlu, yaptığı konuşmada Türkiye’deki yayımcılığın beklentilerini ve hedeflerini anlattı.

Ülkemizdeki yayımcılığın 'nereden nereye geldiği' konusunda bilgi de veren Muharrem Kaşıtoğlu"25 yıllık yayıncılık tecrübemle ve Türkiye yayıncılığının son 25 yıllık serüvenine şahitlik etmiş olmanın tecrübesiyle buradayım. Burada olmaktan ve siz İngiliz edebiyatseverlere ve yayıncılara hitap etmekten, ülkemin yayıncılığını size anlatmaya çalışmaktan son derece memnunum" diye konuştu.

Türkiye'de faal olarak yaklaşık bin 500 yayımcı bulunduğuna dikkat çeken Kaşıtoğlu, yaklaşık1000 civarında da kitap satış noktası olduğunu anlattı. 2012 yılında 42 bin başlıkta kitap yayımlandığının altını çizen Muharrem Kaşıtoğlu, bu gelişimle birlikte ülkemizin dünyada 13. sırada yer aldığını kaydetti. Türkiye'deki yayımcılığın yıllık 1 buçuk milyar dolarlık bir sektör halini aldığını vurgulayan Kaşıtoğlu, kitap pazar payının diğer iletişim ürünleri içerisindeki yerini giderek artırdığına işaret etti.

Öte yandan 650 metrekarelik geniş bir alanda stant açan yayımcılarımız, Dünya yayımcıları, edebiyatseverler ve fuarı ziyaret edenlere kültür ve edebiyatımızın tüm renk ve derinliklerini anlatma fırsatı buldular. 

Haber Merkezi

Beykozlu Mesudiyeliler yenilikten yana!...
Önceki Beykozlu Mesudiyeliler yenilikten yana!...
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz