Beykoz’un şehidi bugün defnedilecek

  • Güncelleme: 22.10.2017 23:58
  • Okunma: 16091 kez
  • Yorum: 0
PKK'ya yönelik operasyon sırasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren'in ailesine Beykoz’daki evlerinde acı haber verildi.
Beykoz’un şehidi bugün defnedilecek

Van'ın Başkale ilçesinde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren'in (24) baba evinde yas var. 

Şehit Zeren'in Beykoz Yenimahalle Ali Bostan Sokak'ta yaşayan babası Mehmet, annesi Esme Zeren ve kardeşlerine acı haber, askeri yetkililer ile Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu ve İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu tarafından verildi.

Bu sırada sağlık ekipleri de ailenin evinin önünde hazır olarak bekletildi.

Acı haberin duyulmasının ardından eve gelen şehidin yakınları ve komşuları, Zeren ailesine taziyelerini iletti. 

Yedi aylık onbaşı olarak görev yapan şehidin evinin önüne taziye çadırı kurulurken, evin bulunduğu sokağa da Türk bayrakları asıldı. 

Bekar olduğu öğrenilen Zeren'in cenazesi Pendik'teki 15 Temmuz Şehitler Camisi'nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından, Çengelköy Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi. 

Dedesinin ismini taşıyan şehit için dedesi Kemal Zeren, Çengelköy’deki ikametgahından alınarak baba ocağına getirildi. Şehit Zeren’in ise Çengelköy Mezarlığı’nda babaannesinin bulunduğu kabristana defedileceği bildirildi.

Şehidin taziye evine, arkadaşları, ailesi, sevenlerinin yanı sıra Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, MHP Beykoz İlçe Oğuzhan Karaman gibi isimler gelerek ‘baş sağlığı’ dileklerinde bulundu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz