Beykoz’un şehidi adına su kuyusu yaptırdılar

  • Güncelleme: 18.04.2019 23:01
  • Okunma: 10155 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un 15 Temmuz hain Darbe girişiminde verdiği şehitlerden biri olan Murat Akdemir için Kenya’da su kuyusu açıldı.
Beykoz’un şehidi adına su kuyusu yaptırdılar

15 Temmuz Hain Darbe girişimi sırasında yaralı bir şekilde bindiği taksinin taranması sonucu şehit olan Beykozlu Murat Akdemir’in adı Beykoz’da ve Safranbolu’da olmak üzere iki okula verilmişti.

Bu okullardan biri olan Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Yöneticileri, hayırsever bir dernek vasıtası ile Kenya’da Şehit Murat Akdemir adına su kuyusu yaptırdı. Su kuyusunun açılışına Şehit Murat Akdemir’in eşi Nurhayat Akdemir’de katıldı.

Kenya’nın başkenti Nairobi bölgesinde yapılan su kuyusunun, bölgede yaşanan su sorununa büyük oranda çözüm getireceği ve susuzluğun özellikle çocuklarda salgın hastalıklara neden olduğu belirtildi.

Şehit eşi Nurhayat Akdemir, su kuyusunun açılışına katılmak üzere ziyaret ettiği bölgeye eli boş gitmezken, Akdemir ailesi adına Kenyalı Müslümanlara yiyecek ve çocuklar için giyecek yardımı da yaptı. Akdemir ailesi bu yardımları her yıl tekrarlama kararı alırken, Şehit Murat Akdemir’in eşi Nurhayat Akdemir, “şehit olmak vatan için tarifi kelimelerle mümkün olmayan bir makam olsa da, o kabus dolu gece hafızalarımızdan silinmiyor. Tüm şehitlerimize bu vesile ile bir kez daha rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bayan Akdemir, “Allah’tan gelene boynumuz kıldan ince, maalesef giden geri gelmiyor da, işte onun adına yapılan böyle hayır işleriyle yüreğimiz ferahlıyor” diye konuştu.

Nurhayat Akdemir, “Karabük Safranbolu’da eşimin adının verildiği okulun yöneticileri Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Desteği’nin katkıları ile Kenya’da bir su kuyusu yaptırdı. Sağ olsunlar açılış için bizleri de davet ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. İnşallah bu su kuyusu burada insanların dertlerine merhem olur, bizde bunun feyzinden yararlanırız” cümlelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz