Beykoz’un sanatçısından hem sosyal, hem milli albüm

  • 0
  • 12927
Beykoz’un sanatçısından hem sosyal, hem milli albüm
Beykoz’un sanatçısından hem sosyal, hem milli albüm

Beykoz’un sevilen seslerinden Ceyhun Şişmanoğlu, son albümünde toplumsal konuları ele alıyor. Şişmanoğlu'nun son albümü 28 Temmuz Cuma günü piyasaya çıkıyor.

Karadeniz sanatçısı Ceyhun Şişmanoğu, klip çektiği ‘Baş Meşe’ isimli türküsünde, Karadeniz’in derelerinin güzelliğini ortaya koyarken, Hidro Elektrik Santralleri (HES)’lerin bölgeye verdiği zarara da görsel gönderme yaptı.

Altı yıl aradan sonra çıkarttığı albümünde eğlence ve horon türkülerine ağırlık veren Ceyhun Şişmanoğlu, bir türküsünde de İzmir Adliye binası önünde şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’i anlattı.

'Horonda Bir Sevdaluktur' adlı albümünün 28 Temmuz Cuma günü müzik marketlerde yerini alacağını söyleyen Şişmanoğlu, Cinan Müzik etiketiyle piyasaya çıkan albümün bazı türkülerinin digital platformlarda çalındığını kaydetti.

'Başmeşe' isimli ilk klip şarkısını da çeken Ceyhun Şişmanoğlu, klibi Rize Ardeşen’de çektiklerini ve klipte toplumsal bir hassasiyete değinerek, Karadeniz’in ormanları ve derelerini ön plana çıkardıklarını söyledi.

'Dereler Özgür Akacak' temasıyla çekilen "Baş Meşe” klipinin yönetmenliğini Şendoğan Yıldırım yaparken, Karadeniz’de bir tutku olan tulumu ise Efekan Bekiroğlu çaldı.

Haber Merkezi

Beykoz Soğuksu’da son bir ayda 3. trafik kazası
Önceki Beykoz Soğuksu’da son bir ayda 3. trafik kazası
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz