Kültür

Beykoz’un sanatçısından hem sosyal, hem milli albüm

Beykoz’un sanatçısından hem sosyal, hem milli albüm
26.07.2017 21:17
| | |
7197

Video galeri

Beykoz’un sevilen seslerinden Ceyhun Şişmanoğlu, son albümünde toplumsal konuları ele alıyor. Şişmanoğlu'nun son albümü 28 Temmuz Cuma günü piyasaya çıkıyor.

Karadeniz sanatçısı Ceyhun Şişmanoğu, klip çektiği ‘Baş Meşe’ isimli türküsünde, Karadeniz’in derelerinin güzelliğini ortaya koyarken, Hidro Elektrik Santralleri (HES)’lerin bölgeye verdiği zarara da görsel gönderme yaptı.

Altı yıl aradan sonra çıkarttığı albümünde eğlence ve horon türkülerine ağırlık veren Ceyhun Şişmanoğlu, bir türküsünde de İzmir Adliye binası önünde şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’i anlattı.

'Horonda Bir Sevdaluktur' adlı albümünün 28 Temmuz Cuma günü müzik marketlerde yerini alacağını söyleyen Şişmanoğlu, Cinan Müzik etiketiyle piyasaya çıkan albümün bazı türkülerinin digital platformlarda çalındığını kaydetti.

'Başmeşe' isimli ilk klip şarkısını da çeken Ceyhun Şişmanoğlu, klibi Rize Ardeşen’de çektiklerini ve klipte toplumsal bir hassasiyete değinerek, Karadeniz’in ormanları ve derelerini ön plana çıkardıklarını söyledi.

'Dereler Özgür Akacak' temasıyla çekilen "Baş Meşe” klipinin yönetmenliğini Şendoğan Yıldırım yaparken, Karadeniz’de bir tutku olan tulumu ise Efekan Bekiroğlu çaldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, ceyhun Şişmanoğlu, Albüm, Horon, Baş Meşe, karadeniz, Türk, kemençe, Tulum, Şendoğan Yıldırım, Cinan Müzik, Efekan Bekiroğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"