Beykoz’un sanatçıları - 1… Erol Aydoğan

  • 0
  • 6667
Beykoz’un sanatçıları - 1… Erol Aydoğan

Türküleri ve samimiyetiyle Beykoz’da herkesin sevgisini kazanan sanatçı Erol Aydoğan, yıllarca dilden dile dolanan “Ordu’nun Dereleri” türküsünü konu alan yeni bir türkü yaptı.

Beykoz Kavacık’taki Aydoğan Müzik evinde çalışmalarını sürdüren Erol Aydoğan, yeni çalışmalarını sosyal medya platformlarından dinleyicilerine ulaştırıyor. Gerek halk müziği, gerekse Türk Sanat Müziği eserleriyle üretimlerine devam eden Erol Aydoğan, Beykoz’da seçkin programlarda da zaman zaman sahne alıyor. Bağlama ve ud çalmasıyla bilinen Aydoğan programlarında bu enstrümanlara yönelik hünerlerini sergilemekten kaçınmıyor.

Hayranları Erol Aydoğan’ın Youtube Kanalından, “Memleketim”, “Yol Üstünde Duramam”, “Sivas’a mı Döneyim”, “Cızlavat”, “Ketkit’in Ağasıyım”, “Yıllarımı Ver Bana”, “Ordu Dillerde”, “Yıllarımı Ver Bana”, “Maranda, Sevenlerin Gözyaşı”, “Ordu Sallaması” isimli türküleri dinlenebiliyor.

Sanatçı Erol Aydoğan’ın birde, “Anahtar” isimli albümü bulunuyor.

Erol Aydoğan / Maranda

 

Erol Aydoğan / Memleketim

 

Erol Aydoğan / Kelkitin Ağasıyım

 

Erol Aydoğan / Sevenlerin Gözyaşı

 

Erol Aydoğan / Ordu Dillerde

 

Erol Aydoğan Kimdir?   

Beykoz TEKEL Fabrikası emeklisi merhum Tuncer Aydoğan'ın oğlu olan Erol Aydoğan, 1 Temmuz 1973 doğumlu ve Ordulu...

Üç kuşaktır Beykozlu olan Sanatçı, Çiğdem Mahallesi'nde ikamet ediyor ve 2009 yılından bu yana da Kavacık'ta adına kurduğu Müzik Merkezi'ni işletiyor. Bağlamadan gitara, piyanodan klarnete ve tuluma, kemençeye kadar pek çok enstrümanın kursunu veren Sanatçı Aydoğan, Mustafa Keser'in ilk talebelerinden.

1998 TRT'nin Beykoz Belediyesi'yle birlikte, Beykoz Çayırında açtığı yarışmada Türk Halk Müziği dalında 1. Olan Erol Aydoğan’ın 100'e yakın bestesi var. Tamamının söz ve müziği kendisine ait olan 13 parçalık 'Anahtar' adlı bir albümü de olan Beykozlu Sanatçı, klip çekmek için hep Karadeniz kıyılarını ve Ordu yörelerini tercih ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Erol Aydoğan’ın Beykoz’a yönelik şiir ve şarkıları da bulunuyor.

Haber Merkezi

Çavuşbaşıspor Beykoz’a eli boş döndü
Önceki Çavuşbaşıspor Beykoz’a eli boş döndü
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı