Beykoz'un sanat akademisi kapılarını araladı

  • 03.09.2021 16:21
  • Güncelleme: 03.09.2021 16:21
  • Okunma: 2901 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un ilk sanat akademisi olmak özelliğini taşıyan Bengü Efsen Sanat Akademisi kapılarını araladı.
Beykoz'un sanat akademisi kapılarını araladı

Beykoz Merkez Mahallesi Mehmet Yavuz Caddesi üzerinde bulunan mekanın açılışıyla birlikte sanat akademisi ilk misafirlerini ağırlamış oldu.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’nin de katıldığı açılış pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleşti. Açılış Bengü Efsen ve kızı Buse Efsen’in konseriyle son buldu.

Beykoz’un ilk sanat akademisi olma özelliği taşıyan Bengü Efsen Sanat Akademisi ilk konuklarını ağırladı. Yaklaşık bir saat süren açılış törenine Renksanat Merkezi’nden Erkan Ardıbatan çelenk gönderdi.

Beykoz Kaymakamı Çiçekli açılışta anne Efsen ve kızına hayırlı olsun dileklerini iletti.

Bengü Efsen yaptığı konuşmada, "Biz yaklaşık 15 yıldır Beykoz’da kültür ve sanat hayatına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Beykoz Vakfı’nda başlamıştık müzik çalışmalarımıza sonrasında kendi derneğimizi kurduk. Yaklaşık 7 yıl boyunca yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle koromuzla birlikte güzel sanata yakışır çalışmalar ve projeler yaptık. Artık oradaki görevimizi tamamladığımız için bunun bir adım ötesi sanat akademisi olarak yolumuza devam etme kararı aldık." dedi.

Efsen, şunları kaydetti:

"Hocamız Buse Efsen de artık mezun oldu o sebeple bir sanat akademisi olarak sanatın değişik dallarını da içine katarak büyüyerek daha çok insana dokunmak amacıyla bu yola girdik. Hayırlı uğurlu olsun. Beykoz’a hepimize büyük bir ihtiyaçtı.”

Bengü Efsen’in kızı aynı zamanda Müzik Öğretmeni Buse Efsen "Çok güzel bir organizasyon oldu, bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Sanat Akademisi, Bengü Efsen

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz