Beykoz’un şampiyon kulübünde değişiklik

  • 05.07.2022 10:49
  • Güncelleme: 05.07.2022 10:53
  • Okunma: 1889 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un amatör spor kulüplerinden Rüzgarlıbahçespor'da görev değişikliğine gidildi.
Beykoz’un şampiyon kulübünde değişiklik

Gerçekleşen görev değişiminin ilki, kulübün kuruluşundan beri kulüp bünyesinde görev üstelenmiş ve en son olarak TFF Kadınlar Futbol 3.Lig C Grubunda takımı şampiyon yapan Teknik Direktör Özkan Baş'ın yerine aynı Emre Kocaoğlu’nun getirilmesi oldu.

Emre Kocaoğlu kimdir?

Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü yeni Teknik Sorumlusu Emre Kocaoğlu, 5 Nisan 1995 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 9 sene İstanbul'da alt yapı ve A Takım seviyesinde amatör spor kulüplerinde Futbol oynadı. 2013 yılında Marmara Üniversitesi Spor Bilimlerini kazandı ve Antrenörlük kariyerinde kendini geliştirmeye karar verdi.

Marmara Üniversitesi'nde pedagoji eğitimini tamamladı ve Alman kadın futbolu ve Bayern Munich'te görev alan Matthias Nowak'tan Beyin ve Yaratıcılık eğitimi aldı. 5 sene Galatasaray Spor Kulübü futbol okullarında görev aldı, Eroğluspor, Batı Trakyaspor, Beştelsizspor ve Ortaköyspor'da alt yapı ve A Takım seviyelerinde görevini sürdürdü. Rüzgarlıbahçespor'da ikinci görev değişimi Futbol Bayan Futbol Takımı Şube Sorumluluğunda oldu. Tuğba Baş'ın görev yaptığı birime A Kadın Futbol Takımında da başarılı bir futbolculuk kariyeri olan kaptanlardan Aliye Bilgin getirildi.  

Rüzgarlıbahçespor Kulüp Başkanı Fatma Taşkıranlar görev değişikliklerinin ardından yaptığı açıklamada, "Uzun yıllardır kulübümüz bünyesinde görev yapan en son olarak Teknik Direktör olarak A Kadın Futbol Takımımızda Şampiyonluk sevincini bizlere ve camiamıza yaşatan değerli kardeşimiz Özkan Baş Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Kariyerinde yeni bir sayfa açma için kulübümüzden ayrılsa da her daim yanımızda olacağını biliyoruz. Yeni kulübünde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. Başkan Taşkıranlar, Kadın Futbol Şubesi Sorumlusu Tuğba Baş'ın ayrılması ile aynı göreve futbol takımının kaptanlarından Aliye Bilgin'in getirildiğini söylerken, "Aliye kardeşimiz kulübümüz altyapısında başladığı futbolculuk kariyerini yeni görevi ile birlikte takım kaptanlarından bir isim olarak devam ettirecek. Yeni görevinde başarılar diliyorum. Özellikle futbola yeni başlayacak kız çocuklarımız için iyi bir örnek teşkil edecektir. Kendisi de aynı safhalardan geçtiği için deneyim ve tecrübelerini başarı ile aktaracaktır" diye konuştu. Rüzgarlıbahçespor Futbol Takımları Teknik Direktörü Emre Kocaoğlu ise Dost Beykoz'a yaptığı özel açıklamada görev ve sorumluluklarını geride kalan sezonda yaşanan grup şampiyonluğunun ardından daha da artacağına vurgu yaparken, "Son yıllarda başarılarını takip ettiğim yeni kulübümde geleceğe dönük belirlenen hedefler doğrultusunda yoğun bir mesai harcayacağım. Bu göreve layık gören değerli Fatma Başkanım başta olmak üzere Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Her iki taraf için de hayırlı olsun" diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Rüzgarlıbahçe