Spor

Beykoz’un şampiyon kızı bronz madalya ile döndü

Beykoz’un şampiyon kızı bronz madalya ile döndü
13.09.2016 14:16
| | |
2621

Beykoz’un taekwondo dalındaki şampiyon kızı Berranur Çiftçi, Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’ndan bronz madalya ile döndü.

Romanya'nın Başkenti Bükreş'de gerçekleşen 7. Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda Avrupa 3.’sü olan Beykoz Belediyesporlu Berranur Çiftçi bronz madalyanın sahibi oldu.

Türk Milli Takımının Bayanlar Kategorisinde Avrupa Şampiyonu, Erkeklerde Avrupa ikinci olduğu müsabakalarda büyük heyecan ve çekişme vardı.

Beykoz’un taekwondo dalında ki Milli Antrenör Osman Günaçtı'nın yetiştirdiği bir sporcu olan Berranur Çiftçi, şampiyonaya gitmeden önce ülkemize ve Beykoz'a madalya ile döneceğinin sözünü vermişti.

Bükreş'deki avrupa Şampiyonasında +59 Kiloda Tatemiye çıkan milli sporcumuz, ilk turda Bulgar, ikinci turda ise Hırvat rakibini yenerek, yarı final kapsamında son şampiyona da da eli boş dönmedi,

Avrupa Şampiyonu olan Rus Rakibi ile müthiş bir mücadele yaşayan Berranur Çiftçi, bu mücadeleden mağlup ayrılsa da, final maçını da kazanmayı başardı.

Berranur Çiftçi Avrupa 3.’sü olarak bronz madalyanın sahibi olarak kazandırdığı puan ile Türk Milli Takımı’nı da Avrupa Şampiyonluğuna taşıdı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Berranur Çiftçi, Bronz Madalya, Bükreş, 7. Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"