Kültür

Beykoz'un Şairi Orhan Veli, tiyatro sahnesinde

Beykoz'un Şairi Orhan Veli, tiyatro sahnesinde
15.11.2017 14:01
| | |
4375

Foto galeri

Türk Edebiyatı'nda Garip akımını başlatarak adını unutulmaz şairler arasına yazdıran Orhan Veli, tiyatro oyunuyla yad edildi.

Türk Edebiyatı’nın unutulmaz şairi Orhan Veli Kanık 67. vefat yıldönümünde “Tarifsiz Kederler İçindeyim” adlı tiyatro oyunuyla yad edildi.

Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen oyunda şairin 36 yıllık kısa hayatının dönüm noktaları, çocukluğu, gençliği, şiir ve edebiyat tutkusu, yokluk ve işsizlikle mücadelesi, aşkları, Boğaziçi sevdası ve tasvirleri şiirsel bir anlatımla sahnelendi.

Oyunun sahnelendiği Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi şairin hayranları, tiyatro severler ve şiir tutkunlarıyla doldu.

Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun hocası, Şehir Tiyatroları Yönetmeni, Oyuncu ve Yazar Göksel Arslan tarafından uyarlanan oyun izleyenlerden tam not aldı.

Oyunda Orhan Veli’yi canlandıran ve oyunculuğuyla göz dolduran İbrahim Sami Tunçay’ın performansı izleyici tarafından oldukça beğenildi.

Şairin edebiyatımıza damga vuran şiirleri enstrümantal ezgilerle seslendirilirken, şiirleri tiyatro topluluğunun oyuncuları Zeynep Uzuner, Murat Uzar, Yılmaz Yıldız, Sevda Karaali, Eda Çekiç, Kübra Baysal ve Ayşe Yıldız tarafından okundu.  

Oyun sonunda izleyicileri selamlayan oyuncular uzun süre ayakta alkışlandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Türk Edebiyatı, Garip Akımı, Orhan Veli, Şair, Anma, Tiyatro

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"