Beykoz’un sağlıkçıları ev yemekleriyle besleniyor

  • 17.04.2020 14:28
  • Güncelleme: 15.02.2022 11:28
  • Okunma: 15139 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları üyeleri, evlerinde hazırladıkları yemekleri gün aşırı sağlık görevlilerine ulaştırıyor.
Beykoz’un sağlıkçıları ev yemekleriyle besleniyor

Yeni tip koronavirüs ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu arttırmak için “Evde kalıyoruz, boş durmuyoruz” anlayışıyla proje başlatan AK Partili kadınlar, kendi mutfaklarında hamaratlıklarını göstererek sağlık görevlilerine yanlarında olduklarını hissettirmeye çalışıyorlar.

Gün aşırı, Beykoz Devlet Hastanesi ve 112 Acil Servislerinin yanı sıra nöbetçi eczanelere de ikramlarda bulunan ev hanımları, İlçe Başkanlığınca belirlenen görevli aracılığıyla sağlıkçılara ulaştırıyor.

Her sıra geldiğinde bir mahallenin kadınları, hazırladıkları yemeklerin üzerine sağlık çalışanlarına karşı duygu ve düşüncelerinin yer aldığı notlar bırakıyor.

Sarma, börek, poğaça, baklava ve diğer tatlı çeşitlerinden içeceğe kadar zengin bir menüyle sağlıkçılara dokunmaya çalışan kadınlar, “Evdeyiz ama boş durmuyoruz” mesajı veriyor.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf, bütün çalışmalarında Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldıklarına söyledi.

Zayıf, haftalık yönetim ve mahalle toplantılarını aracı uygulamalarla video konferans şeklinde gerçekleştirdiklerini, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdikleri toplantıda sağlıkçılara motivasyon sağlayacak için bir çalışma başlatma kararı aldıklarını dile getirdi.

"Evdeyiz ama boş durmuyoruz"

AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Zayıf, Devlet Hastanesi yöneticileriyle görüşerek onay aldıktan sonra çalışmalara başladıklarını, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç koordinasyonunda ana kademenin de destek verdiğini kaydetti.

Zayıf, “Sağlıkçılarımızın yüzlerini güldürecek motivasyon notlarıyla akşamları koronavirüsle mücadeleye devam eden arkadaşlarımızın yanında olmak, yüzlerindeki tebessüme sebep olmak istedik. İlçemizde 45 mahallemiz ve bu mahallelerin tamamında kadın kolları olarak teşkilatımız var. Mahallelerimizi bir sıraya koyarak o mahalledeki kadınlarımız sırayla mutfağa girerek içlerinden geçen yiyeceği hazırlıyor” şeklinde konuştu.

İkramların hazırlanmasının ardından ulaştırma görevlisi Mustafa Sancaktutan aracılığıyla sağlık çalışanlarına ulaştırıldığını da sözlerine ekleyen Gaye Zayıf, şunları söyledi:

Onlara gönderdiğimiz mesajları okurken yüzlerindeki mutluluğu görünce biz de heyecanlanarak menümüzü zenginleştirdik. Gayretimizi arttırdık. Pandemiye karşı mücadele eden bütün kurum kuruluş ve çalışanlara dokunmaya çalışıyoruz."

"Gün aşırı ikramlarımızı ulaştırıyoruz"

"Beykoz’da 45 mahalle var ve bu mahallelerde teşkilatlarımız var. Haliyle uzun soluklu bir proje olacak. Mahallelerimiz sıralarını tamamladığında belki yeniden başlatabiliriz. En kısa sürede bu felaketi atlatmayı ümit ediyoruz. Önümüzdeki günlerden itibaren nöbetçi eczane, 112 görevlileri, belediyemizin çağrı merkezi ile kaymakamlığımızın sosyal işleri birimini de projemize dahil edeceğiz. Gün aşırı ikramlarımız belirlenen noktalara ulaşıyor.

Ulaştırma görevlisi Sancaktutan, arabayla mahallelerdeki ikramları toplarken yorulduğunu, kısmi olarak zorlandığını ancak hastanede sağlıkçıların gülümsemelerinin bütün yorgunluğunu aldığını söyledi.

Sancaktutan, “Yemeklerle zaten ilgilenmiyorlar pek. Onların asıl ilgisini çeken Beykoz’un bir mahallesindeki bir ev hanımının küçük bir kağıda yazdığı bir iki cümle. Hemen onlara bakıyorlar." dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni tip koronavirüsle mücadelede milli mücadele seferberliği duyurusunun ardından teşkilat olarak sorumluklarının arttığını söyledi.

"Ön saftaki savaşçılarımıza teşekkür ediyorum"

Dilmaç, “Kadın Kolları Başkanımız sağlık çalışanlarımızın fedakarca çalışmalarını karşılık teşkilat üyesi kadınlar olarak vefa borcu anlamında onları motive etmek için bu projeyi düşündüklerini anlattı. Uygun olduğunu düşündük, ana kademe olarak hanım kardeşlerimizin yemeklerinin yanına içecek ve tatlılarını da biz ekliyoruz.

Fedakarca virüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarımıza ve kendi mutfaklarında ikramlarını gün aşırı hazırlayan bütün hanım kardeşlerime teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Süleyman Erdoğdu ilçedeki hanımların projesinden memnuniyet duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Proje bizi ve çalışanlarımızı memnun etti. Nöbet değişiminden sonra burada sabahın ilk saatlerine kadar yoğun bir şekilde görevinin başında olan sağlık personelimize de moral oluyor. Beykoz’un her bir noktasında projeye dahil olan hanımlara şahsım ve personelim adına teşekkür ediyorum.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz