Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi

  • 0
  • 7305
Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi
Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi
Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi
Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi
Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi
Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi
Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi
Beykoz'un resim yarışmasında ödüller verildi

Beykoz’un Resim Hali Yarışmasında dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla düzenlenen “Beykoz’un Resim Hali Yarışması”yla ilçenin köklü geçmişi ve geleceği arasında köprü kurulması amaçlandı.

Beykoz’da yaşamın, tarihin, doğa ve kültürün resim sanatına ilgi duyan ilçe sakinleri ve amatör sanatçıların estetik bakışıyla renk renk tuvale aktarıldığı yarışmaya çoğunluğu kadın ressamlar tarafından  hazırlanan 44 eser gönderildi.

“Geçmişten Günümüze Beykoz” ve “Yaşayan Beykoz” kategorilerinde açılan yarışmaya gönderilen eserler, uzman jüri üyeleri tarafından resim tekniği ve konuya uygunluk açısından değerlendirmeye tabi tutuldu.

Beykoz’un tuvale en iyi yansıtan resimlerin ilçenin belleğine kazandırıldığı yarışmanın birincisi Lerzan Adsoy, ikincisi Şerife İyican, üçüncüsü ise Tarık İşici oldu.

Ayla Sevindik, Saliha Aydoğan ve Osman Özer ise mansiyon aldı.

Yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödülleri törenle verildi. 

Beykoz Sahili Etkinlik Alanı’nda düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu, Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nevin Çalışkan,  AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve sanatçılar katıldı.

"Beykoz’un eşsiz değerleri geleceğe aktarıldı"

Törende yaptığı konuşmada Beykoz’un sahip olduğu eşsiz değerlerin resim yarışması aracılığıyla geleceğe aktarıldığını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Sanat, barışmak, gönlü sükûna erdirmek, ömre bereket katmak, yaşamın farkına varmak demektir. Resim de buna en iyi vesile olan sanat dallarından biridir. Beykoz’u tuvale aktarmak ise çok güzel bir duygu olsa gerek. Bu anlamlı yarışma dolayısıyla bize bu güzel duyguyu yaşayan ve yaşatanlara çok teşekkür ediyor, organizasyonu gerçekleştiren Kent Konseyi’mizin kıymetli başkanı, kadın meclisi başkanı ve üyeleri olmak üzere yarışmaya eser gönderen tüm katılımcıları gönülden kutluyorum.” dedi.

"Kadın Meclisi Kültür- Sanat faaliyetlerini sürdürecek"

Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nevin Çalışkan ise kent konseyi olarak Beykozlu ressamların eserleriyle geleceğe bir vesika bırakmak için yola çıktıklarını belirterek, “Beykoz’un Resim Hali Yarışması’na kadın sanatçılarımızın yoğun katılım göstermesinin mutluluğu içindeyiz. Beykoz sınırları içinde yaşayan sanatçılarımızın bakış açısıyla ilçemizin bir kez daha müstesna bir yere yerleştiğine şahit olmanın gururunu yaşıyoruz. Yarışmaya gönderilen her eser bir tarihi anlatı, ölümsüz bir anı olarak daima yanımızda kalacak. Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kültür sanat faaliyetlerinin içinde olmayı sürdüreceğiz. Beykoz’un Resim Hali yarışmasına destek veren başta Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın olmak üzere emek veren herkese ve tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Yarışmanın birincisine tam, ikincisine yarım, üçüncüsüne ise çeyrek altın hediye edildi. 

Mansiyon kazananlara ise gram altın verildi.

Beykoz’un Resim Hali Yarışması’na gönderilen tüm eserler, 16-22 Haziran tarihleri arasında Beykoz Belediyesi ana hizmet binası girişinde yer alan sergi salonunda görülebilecek.

Haber Merkezi

Ne denilebilir ki!
Önceki Ne denilebilir ki!
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz