Beykoz'un renkli kafesi hizmete başladı

  • 15.02.2017 17:38
  • Güncelleme: 14.02.2022 14:53
  • Okunma: 13189 kez
  • Yorum: 0
Gökkuşağı Çocukları Kafe, Beykoz Vakfı, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı'nın destekleriyle açılışını gerçekleştirdi.
Beykoz'un renkli kafesi hizmete başladı

Beykoz Vakfı'nda ayrılan bir bölümün kafeye çevrilmesi ve engelli çocukların hizmet vereceği kafe, ilçenin her kesiminden insanın da katıldığı programla halkın hizmetine sunuldu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe'nin yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımıyla hizmete açılan Beykoz Gökkuşağı Çocukları Kafe'de, Halk Eğitim Merkezi'nde eğitime devam eden öğrencilerin hazırladığı temel eğitim kara kalem çalışmaları da sergilendi.

"Bu konularda hassas olmalı, desteğe devam etmeliyiz"

Açılış programında davetlilere konuşan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, "Burayı yaşatacak olan bizleriz. Gerekirse doğum günlerimizi, kına organizasyonlarımızı burada yapacağız ama yine de yaşatacağız" şeklinde konuştu.

Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu, "Çok sıcak bir bölge, içten bir bölgedeyiz. Örnek bir proje olduğunu düşünüyoruz. Bir Beykozlu olarak kayıtsız kalmayıp elimizden geleni yaptık, yapamaya devam edeceğiz. Kaymakamımız da bu konularda çok hassas o da destek olacaktır. Daha önce de söyledim yine söylüyorum. Böyle yerleri yaşatan insanlardır." ifadelerini kullandığı konuşmasına şöyle devam etti:

"Burası çok amaçlı bir işletme, ticari tarafı bence hiç önemli değil. Bence sosyal tarafı ön plana çıkartılmalıdır. Bu evlatlarımızın bizim tahmin ettiğimizden daha fazla şeyi başarabildiklerini görüyoruz. Bu yaşaması sizlerin ve bizlerin gayretlerine bağlıdır. Ne yapacağız? Bugün oluşturduğumuz kalabalığı bundan sonraki günlerde de sürdüreceğiz. Zamanımızı burada geçirecek, çevremizdeki insanları da buraya getirerek çay kahve içmelerine vesile olacağız. Çocuklarımızın doğum günlerini, kına gecelerini burada yapacağız. Ekonomik olarak bu işletmeyi yaşatacağız."

"Dışarıda üç tane çay içiyorsan burada da bir tane iç"

Açılış konuşmalarının ikincisini ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı yaptı. Kaymakam Katırcı, vatandaşları işletmeye davet ederek, "Dışarıda 3-5 tane çay kahve içiyorsanız gelin, en azından bir tanesini burada için ki bir katkınız olsun." şeklinde konuştu.

Katırcı konuşmasına şu cümlelerle devam etti:  

"Birçok açılışa katılıyoruz ama bu en anlamlılarından bir tanesidir. Benim söylediğim bir şey vardı. Bu yavrular için biz pozitif ayrımcılık yapacağız. İlk geldiğim günden beri söylüyorum. Kim ne derse desin. Bu da onlardan birisidir. Biz hep böyle bir projeyi nasıl yaparız diye düşünürken hatta ön çalışmasını da yapmıştık ama Arzu hanımlara nasip oldu. Bu hep kafamızda olan uygulamak istediğimiz bir şeydi. Engelsiz aslanlarımızın neler yapacağını burada hep beraber göreceğiz. Bundan sonra yapılacak olan şey burayı bazı arkadaşlarımızın üzerine değil, bizlerden beklendiği şekliyle gerek devlet olarak gerek insan olarak burası yaşamaya ve yaşatılmaya devam edilecek. Muharrem Bey'de çok güzel söyledi. Bu hep kurumlar için hem de şahıslar için geçerlidir. Burayı el birliğiyle yaşatacağız."

"İkinci sergimizi Mayıs ayında yapacağız"

Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören öğrencilerin hazırladığı kara kalem resimlerde açılış salonunda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Kısa bir değerlendirme yapan Halk Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden İlknur Tabak, "Burası Halk Eğitimin resim kursu. Biz normalde Halk Eğitim Merkezi binasını kullanıyoruz. İlk yarı yıl sergisi aslında bu. Öğrencilerimizin yaptıkları çalışmaları burada sergiliyoruz. Mayıs ayında tekrar bir sergimiz olacak. Bu ilk temel sergiyi hazırladık ve öğrencilerimizle birlikte böyle güzel eserleri ortaya koyduk. Gönülden çalıştı hepsi ve tek tek tebrik ediyorum. Kara kalem temel eğitim çalışmasıdır. Bu ilk çalışmamız daha sonra renkli çalışmalara geçeceğiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış programı akşam saatlerine kadar devam ederken, işletmeyi ziyarete gelen vatandaşlar engelli çocuklarla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz