Kültür

Beykoz'un 'rektör' Başkanlı ilk Derneği

Beykoz'un 'rektör' Başkanlı ilk Derneği
28.11.2015 20:20
| | |
6727

Video galeri

Beykoz Trabzonlular Derneği ilk kongresini yaptı. Kısmı değişikliklerin yapıldığı yeni yönetimde kuruluşta olan bazı isimler yer almadı.

Beykoz Trabzonlular Derneği, ilk Kongresi'ni gerçekleştirdi.

Kasım ayı başında Yıldız Teknik Üniversitesi'nin (YTÜ) Rumeli Tesisleri'nde işadamlarını bir araya getirerek bağış toplayan Beykoz Trabzonlular Derneği, ilk Kongresi'ni Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Aynı zamanda YTÜ Rektörü de olan İsmail Yüksek'in Başkanlığı'nda tek listeyle girilen Kongre'de Yönetim Kurulu Üyeleri de belirlendi. Kongre'nin tamamlanmasının ardından Dost Beykoz'a özel olarak bir demeç veren Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı İsmail Yüksek, uygun yer bulunur bulunmaz bir Dernek binası inşasına başlayacaklarını kaydetti.

STK’larda siyaset olmamalı

Sivil Toplum Kuruluşu (STK)'ların kişisel amaçlar doğrultusunda yapılmasının son derece yanlış olduğuna dikkat çeken İsmail Yüksek, STK'larda siyaset yapılmaması gerektiğini vurguladı. YTÜ Rektörü de olan Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı İsmail Yüksek ayrıca ilkokul-ortaokul ve liseyi okuduğu Beykoz'u çok sevdiğini de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz ilkbaharda bir Dernek etrafında birleşmek amacıyla toplantılar düzenlemeye başlayan Beykozlu Trabzonlular, sonunda resmi olarak ilk Kongreleri'ni gerçekleştirdi. YTÜ Rektörü İsmail Yüksek'in Başkan Adayı olduğu tek listeyle girilen seçimde, Yönetim Kurulu Üyeleri de belirlendi. İlçede bir Dernek binası inşa edebilmek için uygun yer arayışında olan Yönetim Kurulu Üyeleri, en yakın zamanda yer bulup çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Salim Öztürk'ünde hazır bulunduğu kongreye çok sayıda tanınmış sima katıldı...

Trabzonlular Çavuşbaşı’nı es geçti…

Öte yanda Beykoz’un en etkili STK’sı olmaya aday Beykoz Trabzonlular Derneği’nin seçilen ilk resmi yönetiminde Gümüşsuyu Mahallesi’nin ağırlık kazanması ve Trabzonluların çoğunlukta olduğu Çavuşbaşı’nın 5 mahallesinden kimsenin olmaması kongre salonundaki bazı isimler arasında eleştiri konusu oldu.

‘Dost Beykoz Yazarı Muharrem Ergül, Yönetim Kurulu Asil Listesi’nde yer aldı’

Öte yandan aralarında Beykoz Belediyesi eski Başkanları'ndan ve Dost Beykoz Yazarı Muharrem Ergül'ün de bulunduğu yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Liste

1. İsmail Yüksek (Gümüşsuyu)

2. Ahmet Holoğlu (Yenimahalle)

3. Ahmet Akyüz (Kavacık)

4. Ahmet Tural (Soğuksu)

5. Bilgin Akaydın (Acarlar)

6. Erdal Uzuner (Çubuklu)

7. Fazlı Çilingir (Kavacık)

8. Gençağa Meriç (Acarlar)

9. İsmail Hakkı Hocaoğlu (Yenimahalle)

10. Kemal Şulekoğlu (Kavacık)

11- Muharrem Ergül (Gümüşsuyu)

12. Müslime Albayrak (Beykoz Merkez)

13. Necati Ak (Soğuksu)

14. Nuran Zorlu (Gümüşsuyu)

15. Yunus Çapoğlu (Gümüşsuyu)

 

Denetleme Kurulu Asil Liste

1. Hüseyin Yüksek

2. Hüseyin Kurt

3. Zeki Bülbül

 

Disiplin Kurulu Asil Liste

1.  İsmet Konca

2. Ahmet Akın Ak

3. Nihat Ofluoğlu

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Trabzonlular Derneği, İsmail Yüksek, Kongre, Muharrem Ergül, İsmail Hakkı Hocaoğlu, Ahmet Holoğlu, Necati Ak, Gençağa Meriç, Fazlı Çilingir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"