Kültür

Beykoz’un Prestij Projesi Karlıtepe Mesire Alanı

Beykoz’un Prestij Projesi Karlıtepe Mesire Alanı
11.07.2018 17:52
| | |
11335

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in 2014 Yerel Seçim vaatleri arasında yer alan ve çeşitli nedenlerle bir hayli geciken proje sonunda tamamlandı.

Başkan Çelikbilek’in son derece önem verdiği ve Beykoz’un prestiji olacağını söylediği Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı son aşamaya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ortak çalışma sonucu hayata geçirilen Beykoz Karlıtepe Mesire Alanı’nın yasal devri, İBB Meclisi’nin onayıyla Beykoz Belediyesi’ne yapıldı.

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür’ün, 2017 yılı Aralık ayında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yaptığı röportajda, söz konusu projenin neden geciktiğini sormuştu.

Başkan Çelikbilek soruya; “Şu anda benim istediğim seviyeye gelmedi. Bunu İBB ile ortak yapıyoruz. Burası 3 tane müteahhit değiştirdi. Gecikme sebebinin başında bu vardır. Bir noktaya kadar geldi. Şu anda, onlara göre tamamlandı, bana göre henüz bitmedi. Tespitlerimi yaptırdım, birkaç ay içerisinde ben orayı hizmete açacağım. İşin doğrusu Büyükşehir burayı bana vermek istemedi, kendisi yapmak istiyordu. İstanbul'un en popüler kahvaltı mekânını orada yapacağım.” şeklinde cevap vermişti.

Beykoz’dan eşsiz boğaz manzarasının izlenebileceği en önemli noktalardan biri olan ve Çamlıca’ya alternatif geliştirilen Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı projesi tamamlandı.

İstanbul’un günün her saatinde rahatlıkla izlenebileceği alan içinde, teleferik, seyir kulesi, rüzgar gülü, 15 bin kişilik piknik alanı, cam müzesi, bisiklet ve yürüyüş yolları ile spor sahaları var.

İBB Meclisi Temmuz ayı olağan toplantılarının son oturumunda yapımı tamamlanan Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı’nın Beykoz Belediyesi’ne bedelsiz devri ile ilgili Hukuk ve Sosyal Hizmetler Komisyon raporu görüşüldü.  Raporun komisyondan geldiği şekliyle kabulü toplantıya katılanların oy birliği ile kararlaştırıldı.

Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı Teknik Bilgiler
 

Mesire alanı 220 bin m2
1 adet kır lokantası, 4 adet büfe
4 adet wc, 1 adet mescit, 1 adet soyunma ünitesi
4 adet yağmur barınağı, 4 adet sekizgen kameriye, 11 Adet çeşme
3 Adet 20 tonluk su deposu, 4 adet sahne ünitesi ( amfi tiyatro), 220 adet piknik masası, 90 Adet seyir terası ( 8 adedi kapalı - 11 adedi oturma banklı)
1 adet mini futbol sahası ile 1 adet basketbol/voleybol sahası, ve egzersiz alanları, 3 adet çocuk oyun alanı
3500 m yürüyüş yolu ve 580 m bisiklet yolu
1800 mt küp taş kaplamalı araç yolu (3.5m genişliğinde), 180 araçlık otopark

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Karlıtepe, Mesire Alanı, Yücel Çelikbilek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"