Toplum

Beykoz'un polisi çocukları bilgilendirdi

Beykoz'un polisi çocukları bilgilendirdi
13.02.2016 17:12
| | |
3805

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı TDP ekipleri, okullarda eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı TDP ekipleri, okullarda eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

Polis-Toplum ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla faaliyet gösteren Toplum Destekli Polislik (TDP) birimi, Beykoz'da eğitim gören okul öğrencileriyle buluştu. Eğitim Faaliyetleri kapsamında önce Nene Hatun İlköğretim Okulu'na giden polisler, burada temel polislik bilgileri ve güvenlik konularında seminer verdi. Öte yandan öğrencileri de yine Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ağırlayarak, Beykozlu çocuklara binayı gezdirdi.

TDP biriminde görevli polisler, Tokatköy İlköğretim Okulu'na da giderek, burada 5. sınıf öğrencilerine yine temel polislik bilgileri ve güvenlik konularında bilgilendirme yaptı. Okullarda eğitim gören öğrencilerin yanı sıra veliler için de eğitim programları gerçekleştiren TDP'de görevli polisler, Beykoz'da suçun önlenmesi ve ilçe güvenliğini sağlamayı amaçladıklarını bildirdi. Bu amaçla yaptıkları çalışmaları önümüzdeki aylarda Beykoz'daki diğer okullarda da sürdüreceklerini kaydeden TDP ekipleri, herhangi bir suç oluşmadan tedbir almak konusunda işe öğrencilerden başlamanın önemine de dikkat çekti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel, İlçe Emniyet Müdürlüğü, TDP, Toplum Destekli Polis, Nene Hatun İlköğretim Okulu, Tokatköy İlköğretim Okulu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"