Beykoz'un pati dostu insanları 4 Ekim'i unutmadı

  • 05.10.2020 19:38
  • Güncelleme: 15.02.2022 11:08
  • Okunma: 4075 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un iş insanlarından Mikail Akyıldız'ın öncülüğünde başlatılan kampanya çerçevesinde 4 Ekim farkındalığı için pati dostları bir araya geldi.
Beykoz'un pati dostu insanları 4 Ekim'i unutmadı

Avrasya İnşaat'ın koordinasyonunda düzenlenen ve 1 Haziran'da startı verilen "Sepete Mama Koy - Bir patiye can ol" kampanyası kapsamında Beykoz ormanlarındaki hayvanlar 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde de unutulmadı.

Kampanyaya dahil olan sivil toplum kuruluşları ve ilçenin önde gelen isimleri Avrasya İnşaat'ın bahçesinde bir araya gelerek sürdürülen kampanya için desteklerini bir kez daha dile getirdi.

Etkinlikte konuşan kampanyanın ortaklarından Antep Tatlı Dünyasının sahibi Taner Mert, hayvanların özellikle tıbbi ve kozmetik deneylerde kullanılmalarının, derisi için öldürülmelerinin, eğlence için avlanmalarının hayvan hakkı ihlali olduğunu kaydederek, "Genelde de 4 Ekim kutlamaları çerçevesinde öğrenciler ve aileleri, sosyal öğrenci grupları, barınakların yaşamsal malzemelerini su kabı, mama kabı, battaniye, mama vs dağıtır, kafeslerde bulunan hayvanların beslenme ve temizliklerini gerçekleştirir" dedi.

"4 Ekim farkındalığı oluşturalım istedik"

Kampanyanın öncüsü Avrasya İnşaat'ın sahibi Mikail Akyıldız da şunları söyledi:

"Avrasya Yapı Marketleri olarak Nisan ayında başlattığımız, 1 Haziran'dan sonra Patika Derneği ve diğer çözüm ortaklarımızla beraber geliştirdiğimiz 'sepete mama koy - bir patiye can ol' sosyal sorumluluk projemiz kapsamında bugün 4 Ekim farkındalığı oluşturalım istedik."

"O masum patiler de desteği hak ediyor"

Beykoz ormanlarına beslemeye giderek kamuoyunu bakıma muhtaç hayvanlar noktasında harekete geçirmek istediklerini ifade eden Akyıldız, "Askıda ekmek projesinden hareketle gerçekleştirdiğimiz askıda mama benzeri projemizde gördük ki, aslında insanımız duyarlı, ona bakıma muhtaç patilere omuz vermesini anımsattığınızda gereken desteği sağlıyor. O masum patiler de desteği hak ediyor" diye konuştu.

"Sepete mama koy - bir patiye can ol"

Akyıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

"Şükür ki, duyarlı insanımız çok. Patika Derneğindeki Semra Tecimen hanım ve arkadaşları gibi gönüllülerimiz var. Şükür ki 'sepete mama koy - bir patiye can ol' sosyal sorumluluk projemize sponsor olan paydaşlarımız ve çağrılarımıza duyarlı Beykozlu, İstanbullu hatta Kanada'ya kadar uzanan geniş yelpazede pati dostlarımız var"

Öte yandan "sepete mama koy - bir patiye can ol" kampanyasına destek veren isimlere paydaşlar tarafından hazırlanan teşekkür belgesi verildi.

Etkinliğe, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, ünlü kalp Cerrahı Dr. Mahmut Akyıldız, STK temsilcileri, iş insanları ve hayvanseverler katıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz