Beykoz'un Parlak Dede'si artık yok

  • 0
  • 11765
Beykoz'un Parlak Dede'si artık yok
Beykoz'un Parlak Dede'si artık yok
Beykoz'un Parlak Dede'si artık yok
Beykoz'un Parlak Dede'si artık yok

Aslen Bursa Orhangazi Çakırlı Köylü olan ve Beykoz'da doğup büyüyen Halil Kabaca, 89 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Beykoz'un en eski yerleşimcilerinden birisi olan ve Parlak Dede lakabıyla tanınan Halil Kabaca, yaşlılığa bağlı hastalığa daha fazla dayanamadı ve son nefesini verdi. Tanıyanlar ve sevenleri ise acı haberi alır almaz Bursa'daki memleketinden kalkarak Beykoz'a geldi. Yalıköy'de bulunan Beykoz İşçi Evleri Cami'nde kılınan öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınan Halil Kabaca'ya sevdikleri, haklarını hep bir ağızdan helal etti.

Sümerbank Deri Kundura Fabrikası'nda 1940-1985 yılları arasında tam 45 yıl çalışmış olan Halil Kabaca, bir süre zeytin ve zeytinyağı üretimi ile de ilgilenmişti. Zaman zaman pösteki yapan, hayvan postu da hazırlayan Parlak Dede'yi mahalleli de çok sevmekteydi.

Aslen Bursa ili Orhangazi ilçesi Çakırlı Köyü'nden olan Parlak Dede, son nefesine kadar hep Beykoz'da ikamet etti. 1 Aralık 1926 doğumlu olan Halil Kabaca, Rıfkı ve Sinan adlarında 2 çocuk ve 4 de torun sahibiydi. Parlak Dede'nin eşi 1938 doğumlu Şöhret Kabaca ise rahatsızlığı nedeniyle cenaze merasimine katılamadı ve evde yattığı yerden eşine rahmet diledi, dua etti.

Haber Merkezi

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, yine 'Beykoz' dedi
Önceki Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, yine 'Beykoz' dedi
Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Sonraki Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz