Beykoz'un özel futbolcuları finalde

  • 0
  • 9147
Beykoz'un özel futbolcuları finalde
Beykoz'un özel futbolcuları finalde
Beykoz'un özel futbolcuları finalde
Beykoz'un özel futbolcuları finalde

Beykoz Özel Eğitim Merkezi Futbol Takımı katıldığı turnuvada fırtına gibi eserek final biletini kaptı.

Beykoz İlçesinde kurulu bulunan spor kulüpleri ile değişik kategorilerde birçok şampiyonluklar yaşandı. Dost Beykoz olarak bunları haberleştirdik. Ancak ilçemizde bir Özel Eğitim veren Okul Takımı ilk kez kendi alanında başarıya, şampiyonluğa imzasını atmak üzere. Gümüşsuyu Çamlık Mevkiinde yer alan tam ismi ile Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda aynı zamanda Beykoz 1908 A.Ş. Kulübü Futbol Altyapı Takımlarından da başarı ile görev yapan, şampiyonluklar yaşamış olan Bülent Cömert'in göreve başlayıp Okul Takımını da kurması ile ayrı bir heyecan kasırgası esmeye başlamıştı. Okul Müdürü Şevin Yelsevi'nin de büyük destek verdiği proje kapsamında başlayan çalışmalar şampiyonluk yolunun açılması ile bir başka anlam buldu.

Bülent Hocanın çalıştırdığı okulun bu başarısı müthiş bir sevinci de beraberinde getirdi. İstanbul Özel Eğitim Okulları arasında gerçekleşen Şampiyonanın Yarı Final müsabakasında Şöhret Kurşunoğlu ÖMEM Takımını 2-1'lik skor ile yenme başarısı gösteren Mavi-Beyazlı ekip final maçlarında oynamaya hak kazandı.

İstanbul Asya ve Avrupa Yakası Takımlarının maçları sonunda Asya Yakasından Beykoz Özel Eğitim Merkezi Futbol Takımı ile Lions Kulübü ÖMEM Takımı, Avrupa Yakasından ise Özel Saadet ÖMEM ile Yeşilyurt ÖMEM Takımı final maçlarına kalmaya hak kazandılar. Bu dört takım 13 Mayıs 2015 Çarşamba Günü Fenerbahçe Dereağzı Tesisilerinde maçlara çıkacak. Yapılacak iki karşılaşmanın ardından aynı gün galipler Final maçına, diğer takımlar ise 3., 4. müsabakasına çıkacaklar.

Beykoz ÖMEM Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Bülent Cömert yaptığı açıklamada, "Gerçekten de bu özel çocuklar içlerindeki futbol sevgisi ile büyük işler başaracak gibi. Ben bu takımı 6 ay önce çalıştırmaya başladığımda, çok değişik bir heyecan yaşamaya başladım. Bu güne değin antrenörlük hayatımda birçok kez şampiyonluklar yaşasam da galiba en anlamlısı Beykoz Özel Eğitim Futbol Takımı ile yaşayacağım gibi. Ben bu çocuklara sonuna kadar güveniyorum. Bizleri final müsabakalarında başarı ile temsil edeceklerine eminim. Şunu da söylemek isterim ki, final maçından şampiyon ya da diğer dereceler ile ayrılmaktan öte bu azimle, çeşitli dezavantajlarına karşın ekip olma ruhunun yakalanmış olması da zaten başlı başına bir övünç kaynağı olacaktır. Okul Müdürümüz Şevin Yelsevi , Müdür Yardımcımız Serdar Batun ve Begüm Koca Hocamıza ayrıca teşekkürlerimi iletmek isterim" diye konuştu.

Öte yandan Beykoz Özel Eğitim Futbol Takımı final müsabakalarına kalmalarını sağlayan karşılaşmanın dönüş yolculuğunu oldukça neşeli yaptı. Beykoz'un bu en özel futbolcularının sevinç ve heyecanları görülmeye değerdi.

Spor Servisi

Beykoz'da sıkı Marmaris hazırlığı
Önceki Beykoz'da sıkı Marmaris hazırlığı
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz