Beykoz’un örnek atleti 3 bin metrede Türkiye Şampiyonu oldu

  • 0
  • 3783
Beykoz’un örnek atleti 3 bin metrede Türkiye Şampiyonu oldu
Beykoz’un örnek atleti 3 bin metrede Türkiye Şampiyonu oldu
Beykoz’un örnek atleti 3 bin metrede Türkiye Şampiyonu oldu

Beykoz’un asırlık iki çınarından biri olan Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü, atletizm dalındaki başarıları ile adından söz ettiriyor.

Özellikle Masterler-Veteranlar kategorisinde değişik mesafelerde piste çıkan sporcularının elde ettiği başarılar camiada sevinçle karşılanıyor.

Bu kapsamda duayen sporcu 60 yaşındaki Ata Paşabeyoğlu, 2023 Yılı Türkiye Salon Atletizm Şampiyonasında Erkekler 3000 metre yürüyüş yarışında Türkiye Şampiyonu oldu.

60 yaşındaki Ata Paşabeyoğlu, Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, sporun kendi hayatında vazgeçilmezlerden biri olduğuna vurgu yaptı.

“110 Yıllık şanlı mazisi olan Türk spor tarihinin asırlık çınarlarından biri olmayı başaran kulübümü atletizm dalında temsil etmenin gurur ve onurunu her zaman yaşadım ve hissettim. Bir sporcusu olmanın yanında kulübümüz ne zaman bir talepte bulunsa maddi manevi yanında olmayı da bir vazife bilmekteyim.” diye konuşan Paşabeyoğlu, “katıldığım yarışlarda Yeşil-Sarılı arma altında kazandığım başarıları kulübüme armağan etmekteyim. Çok güzel bir arkadaş gurubumuz ile Masterler-Veteranlar dalında bundan sonra da yeni başarılar imza atmak en büyük dileğim" dedi.

Sporun hangi yaşta olursa olsun insanı zinde tutan bir yanının olduğuna dikkatleri çeken Ata Paşabeyoğlu, "Maalesef birçok akranımız bunun farkında değil ya da görmek istemiyor. Belli yaşa erişildiğinde sporun verdiği katkıyı, bünyemizdeki tazeliği gören dostlarımız ile kulübümüzü temsil etmeye devam edeceğiz. Hiçbir şey için geç kalınmış değil, özellikle yürüyüş sporunun ideal bir dal olduğunu söylemek isterim." İfadelerine yer verdi.

 Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı İlker Güner ise Atletizm Branşındaki sporcuları ile gurur duyduklarını dile getirerek, "Özellikle Ata Paşabeyoğlu abimiz gibi bünyemizde hem aktif sporculuk yapan, hem de kulübümüzün ayakta durabilmesi için maddi katlıları olan değerli büyüğümüzün varlığı bize güç katmakta. Kendisinin Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü camiasında çok özel bir yeri bulunmakta. Yeni başarılarını dört gözle beklemeye başladım dese yalan olmaz" cümlelerine yer verdi.

Kulüp Başkanı İlker Güner, başarıları nedeniyle Ata Paşabeyoğlu'na üzerinde adının yazılı olduğu bir forma hediye etti.

Spor Servisi

TOGG Beykoz'daki ilk kazasını yaptı
Önceki TOGG Beykoz'daki ilk kazasını yaptı
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler