Beykoz ormanlarına iktidardan fidan desteği

  • 24.11.2021 19:22
  • Güncelleme: 24.11.2021 19:29
  • Okunma: 3451 kez
  • Yorum: 0
İktidarın Beykoz İlçe Teşkilatı, Milli Ağaçlandırma Gününü boş geçirmedi. Daha önce yanan alanlara fidan dikimleri yapıldı.
Beykoz ormanlarına iktidardan fidan desteği

İlçe Yöneticileri, meclis üyeleri ve Kadın kollarından oluşan partililer Anadolufeneri’nde ağaç dikimi yaptı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Kadın Kolları Başkanı gaye Zayıf İle birlikte fidan dikerek, dikilen fidanlara da can suyu verdi.

‘Beykoz’a nefes, geleceğe nefes’ başlığı altında yürütülen programa Kanlıca Orman İşletme Müdürü Erdinç Kurt ve orman işçileri de katıldı. İlçe Teşkilatı tarafından kurulan standlarda fidan dikimine katılanlara isimlerinin yazılı olduğu plakalar verilirken, teşkilat mensupları ise dikmiş oldukları fidanlara adlarının yazılı olduğu plakaları astı.

15 dönüm araziye beş bin fidan

Yaklaşık 100 dolayında partilinin katıldığı etkinlikte bazı meclis üyeleri de yer alırken, İlçe Başkanı Dilmaç yapmış olduğu konuşmada,  Orman Bakanlığı’nın kendilerine Anadolufeneri’nde 15 dönüm arazi tahsis ettiklerini ifade etti. Dilmaç, kendilerinin de AK Parti Beykoz Teşkilatı olarak ağaçlandırmaya destek verdiklerini dile getirdi.

Orman Bakanı’na da teşekkür eden Dilmaç, “bu anlamda genel müdürümüze, il müdürümüze ve Kanlıca Orman İşletme müdürümüze huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum. Sizde katıldınız, katıldığınız ve burada olduğunuz için size de teşekkür ediyorum, Hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Dilmaç şöyle devam etti: “AK Parti, daha yeşil bir Türkiye idealiyle, orman, yeşil ve çevre ile ilgili her şeyin öncülüğünü yapan bir partidir. AK Parti iktidarında ağaçlandırma ve seferberlik çalışmalarıyla Türkiye’nin orman varlığı hem metrekare olarak hem de adet olarak arttı. Beykozlular, İstanbullular ve tüm Türkiye, son 20 yıldır diktiğimiz milyarlarca ağacın altında gölgeleniyor. Yine son 20 yılda yapılan yatırımlarla Türkiye’deki orman varlığının geçmişe nazaran daha da artırılması noktasında AK Parti adeta sessiz devrim yaptı. Bunu başlatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Basın mensuplarının ve partililerin ismi ormanda yaşayacak

Basın mensuplarına da isimlerinin yazılı olduğu plakalar verilen programda, dikilen fidanların Beykoz’a hayır getirmesi temennisinde bulunan başkan Dilmaç, “Teşkilatımızla birlikte yangınlardan etkilenen bölgelere yaptığımız fidan bağışının ardından ‘Geleceğe Nefes’ kampanyasıyla binlerce fidanı Beykoz’da toprakla buluşturduk. Bunun ilk adımını Anadolufeneri’nde attık. Burada diktiğimiz fidanlarımız, yarına nefes olacak. AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ve teşkilat mensuplarımızın da adı burada daimi kalacak. Fidanlarımızın yeşermesinin devamını, toprakla buluşmasının bereketini ve bu ağaçların altında gölgelenecek nesilleri şimdiden tebrik ediyorum.” dedi.

AK Partililer daha sonra dikimini yaptıkları fidanların yanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi