Beykoz'un öğretmeni bir kahramanın kız kardeşi

  • Güncelleme: 06.01.2017 18:16
  • Okunma: 23877 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesi öğretmeni Lütfiye Şahin’in abisi Fethi Sekin kahraman olarak tarihe geçti.
Beykoz'un öğretmeni bir kahramanın kız kardeşi

Önceki gün İzmir Adliyesi önünde yaşanan terör saldırısında büyük bir kahramanlık göstererek facianın büyümesini önleyen polisin kız kardeşinin Beykoz’da öğretmen olduğu anlaşıldı.

İzmir Adliyesi'nde görevli hakim ve savcıların kullandığı C Kapısı önünde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, teröristlerle son mermisine kadar çatışan ve şehit olan polis Fethi Sekin'in kız kardeşi Lütfiye Şahin’in 3 yıldır Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesi’nde öğretmen olduğu ortaya çıktı.

Doğum izninde olan Lütfiye Şahin, acı haberi alır almaz ailesinin memleketi olan Elazığ’ın Baskil ilçesine gittiği belirtildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de öğretmenin Beykoz’a dönmesiyle, öğretmen Lütfiye Şahin'e başsağlığı ziyaretinde bulunacaklarını ifade etti.

Öte yandan şehit kardeşi Lütfiye Şahin’in öğrencilerinden olan Abdulkadir Gür, öğretmeninin çok iyi bir insan olduğunu öğrencilerine son derece yakın ilgi gösteren bir eğitim anlayışıyla hareket ettiğini söyledi.

Öğretmeninin zaman zaman polis olan abisinden söz ettiğini de söyleyen Gür, “öğretmenimizin abisinin vatan uğruna kahramanca şehit düşmesi nasıl bir ailede yetiştiğini de gösteriyor” dedi.

Katliamı önlerken şehit olan Elazığ Baskil doğumlu şehit trafik polisi Fethi Sekin’in Elazığ’ın Baskil İlçesine bağlı Doğancık Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. Şehit polis Sekin’in 62 yaşındaki annesi Hatun Sekin’i 55 gün önce kanserden dolayı kaybettiği ve 66 yaşındaki babası Mehmet Zeki Sekin’in de eşini kaybetmesinden sonra İzmir’deki oğlunun yanına gittiği belirtildi. 6 kardeşi olan ve 8 yıldır İzmir’de bulunan şehit polis memuru Fethi Sekin’in cenazesinin de Baskil İlçesine bağlı Doğancık Köyüne getirilip toprağa verileceği belirtildi.

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz