Beykoz'un Muhteşem Kadınları

  • 0
  • 11467
Beykoz'un Muhteşem Kadınları
Beykoz'un Muhteşem Kadınları
Beykoz'un Muhteşem Kadınları
Beykoz'un Muhteşem Kadınları
Beykoz'un Muhteşem Kadınları
Beykoz'un Muhteşem Kadınları

TOFD Beykoz Şubesi'nde bir araya gelen Beykozlu Kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği(TOFD)Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe'nin ev sahipliğinde bir araya gelen Beykoz'un asil kadınları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Toplantıya damgasını vuran ise Beykoz Eğitime Destek Derneği (BESED) Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Demirel oldu. Bütün misafirler ile tek tek ilgilenen Demirel, kitabın, eğitimin ve bilimin yüceliğini açık yüreklilikle savunarak, 5 Aralık 1934'te kadına seçme ve seçilme hakkı tanınmasına öncülük edenMustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla andı. Toplantı ve konuşmaların ardından Udi Dinç Sarıkaya'nın şarkılarına oynayarak eşlik etme cesaretini ilk gösteren kişi de olan Gülay Demirel, salondaki misafirleri tutup sahneye çekti ve eşlik etmeleri için teşvik etti.

TOFD Beykoz Şubesi'nin Ortaçeşme'de gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamasına ilgi büyüktü. Toplantıya, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın eşi Ayten Erdoğan, Beykoz Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Beykoz Nüfus Müdürü Nihade KılıçBEDES Derneği Başkanı Gülay Demirel,TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, BEDES gönüllüsü Meşale Anneleri ve bu derneklerin üye ve gönüllülerinden yaklaşık 50 kişi katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne dair kutlama amacıyla bir araya gelen kadınlar, önce konuşmalarla düşüncelerini paylaştı sonra da ud eşliğinde Türk Sanat Müziği ziyafeti çekti.Udi Dinç Sarıkaya'nın çaldığı birbirinden güzel şarkılara eşlik eden kadınlar, gönüllerince eğlendi.

Toplantıda bir konuşma yapan Gülay Demirel, BEDES'in etkinliklerinden söz ederek, Meşale Anneleri'nin dernek içindeki faaliyetlerini anlattı. Dernekteki 14 Meşale Annesi'nin her mahallede bir okuma grubu oluşturduğunu dile getiren Demirel, bu sayede Beykoz'daki yüzlerce annenin kitap okuma alışkanlığı kazandığını söyledi. Beykozlu anneleri bilime ve sanata ilgi duymaya çağırdıklarını anlatan BEDES Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Demirel, yakında ud ve saz kurslarına başlayacaklarını ve Türk Sanat Müziğini de derneğe taşıyacaklarını belirtti.

Meşale Anneleri'nden 54 yaşındaki Aynur Kezban ise hem okuduğu şiir ile hem de BEDEShakkındaki övgü dolu sözleriyle ilgi odağı oldu. Harikulade bir şiiri yüreğiyle okuyan Aynur Teyze, ikinci baharını kitap okumayı sevdiren BEDES'te yaşadığını kaydetti. "BEDES'e katıldıktan sonra kendimi buldum" diyen Aynur Kezban, yaşadığı sevinci duygularıyla harmanlayarak izleyicilere sunması konuklardan yoğun alkış aldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe de birbirinden kıymetli konukları ağırlamanın gururuyla, keyifli bir şekilde dernek çalışanlarının emekleriyle hazırlanmış alışveriş bez torbasını dağıttı.

Beykoz'da bir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü daha bu şekilde noktalandı.

Haber Merkezi

Dr. Özer Odabaşı vefat etti
Önceki Dr. Özer Odabaşı vefat etti
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz