Beykoz'un muhtarlarından Afrika'ya 45 su kuyusu

  • 0
  • 8221
Beykoz'un muhtarlarından Afrika'ya 45 su kuyusu
Beykoz'un muhtarlarından Afrika'ya 45 su kuyusu

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi, ilçenin 45 mahallesinde su kuyusu projesi başlattı.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın özellikle Afrika bölgesinde yürüttüğü su kuyusu açma çalışmaları kapsamında Beykoz'un her mahallesi adına bir su kuyusu açılması için çalışma başlatıldı.

Afrika ülkelerinde temiz su sıkıntısının hat safhaya ulaştığına, başta kolera olmak üzere birçok hastalığa sebebiyet verdiğine dikkat çekilerek başlatılan çalışma kapsamında İHH Beykoz Şubesi Yöneticileri, mahalle muhtarlarını ziyaret ediyor.

İlk su kuyusu çalışmalarını kabul eden Yenimahalle Mahalle Muhtarı Nevzat Cebeci'yi ziyaret eden İHH Beykoz Teşkilat Başkanı Necati Kalaycı, Halkla İlişkiler Sorumlusu Recep Sarıosmanoğlu ve Kurumsal İşler Sorumlusu İbrahim Öztürk, muhtar Cebeci'ye teşekkürlerini iletti.

Muhtarlar kendi mahallesi adına vatandaşları bir araya getirerek yardım toplayacak ve su kuyusu açılmasına yardımcı olacaklar.

İHH olarak genellikle Afrika’nın kırsal kesimlerinde, suyun olmadığı veya sağlıksız suların bulunduğu bölgelerde su kuyuları açarak bölgedeki halkın kullanımına sunuyoruz. İnsanların sağlıklı suya ulaşmasını sağlayan su kuyusu projeleri, Afrika’da yaygınlaşan hastalıkların önüne geçmeyi de hedeflemekte. Su kuyusu projelerinin yapım süresi 6-12 ay arasında değişkenlik göstermekle birlikte İHH ekipleri tarafından düzenli olarak takip edilmektedir.

Haber Merkezi

Acaba, FETÖ yakınlarına müsamaha caiz mi?
Önceki Acaba, FETÖ yakınlarına müsamaha caiz mi?
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz