Beykoz'un muhtarları birlik olamadı mı?

  • 0
  • 12639
Beykoz'un muhtarları birlik olamadı mı?
Beykoz'un muhtarları birlik olamadı mı?
Beykoz'un muhtarları birlik olamadı mı?

Beykoz'a otobüs terminali yapılması için hazırlanan talep yazısına 3 muhtar imza atarken, 42 muhtarın neden imza atmadığı tartışma konusu oldu.

Lojistik Yönetimi ve Terminaller Müdürlüğü'ne Beykoz'daki 3 muhtarın imzasıyla gönderilen dilekçede Kavacık bölgesine şehirlerarası otobüslerin durabileceği bir terminal yapılması istendi.

Kanlıca Muhtarı Yusuf Kıroğlu, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç ve Kavacık Muhtarı Yasemin Şahin'in imzasının bulunduğu dilekçe sosyal medyada imza sahibi muhtarlar tarafından paylaşıldı.

Yapılan bu paylaşım bir başka tartışmayı da beraberinde getirdi. Beykoz'daki diğer 42 muhtarın dilekçeyi neden imzalamadığı, muhtarların halkın talebi olan temel bir konuda dahi birleşemedikleri yapılan yorumlar arasında yer aldı.

Dilekçede "Beykoz muhtarları olarak talep ediyoruz" ifadesi yer almasına rağmen yalnızca Kanlıca Muhtarı Yusuf Kıroğlu, Kavacık Muhtarı Yasemin Şahin ve Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç'ın imzaladığı dilekçede şu ifadeler kullanıldı:

"Şehirlerarası yolculuklarda 247 bin 500 kişinin yaşadığı Beykoz'da otobüslerin indi-bindi yerin olmayışından Beykoz halkı şehirlerarası yolculuklarda zor günler yaşıyor. İvedilikle merkez olan Beykoz Kavacık Mahallesi'nde otobüslerin yanaşacağı peronların yapılmasını Beykoz muhtarları olarak talep ediyoruz"

Beykoz'daki 3 mahalle muhtarının imzaladığı dilekçeye gelecek cevap merak ise merak konusu oldu.

Haber Merkezi

 

Beykoz’un ekonomik can damarı Riva'da hayat
Önceki Beykoz’un ekonomik can damarı Riva'da hayat
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı