Beykoz'un Morgül'ü magazin alemini sarstı

  • Güncelleme: 07.12.2017 08:20
  • Okunma: 7545 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Yenimahalle'de annesiyle birlikte yaşamını sürdüren ünlü sanatçı Yılmaz Morgül, IQ'sünün çok yüksek olduğunu söyledi.
Beykoz'un Morgül'ü magazin alemini sarstı

Uzun zamandır magazin gündeminden uzak kalan Morgül kendisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamalarla magazin gündemine oturmayı başaran Morgül "En çok beynimi sigortalatmak isterdim. Çünkü IQ'um 148.9 çıktı. Bunun için 3 gün Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne gidip işlem yaptırdım. Bu arada sesimi 10 milyon TL'ye sigortalatmaya karar verdim" dedi.

 Yılmaz Morgül Kimdir?

4 Ocak 1964 tarihinde Beykoz'da ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi boyunca müsamerelerde şarkılar söyledi, korolarda yer aldı, tiyatro oyunlarında roller üstlendi. On bir yaşına geldiğinde Yurdaer Doğulu Müzik Merkezinde müzik eğitimine başladı. Yılmaz Morgül, İshakağa İlkokulu, Ziya Ünsel Ortaokulu, Ferit İnal Lisesi, Kadıköy Belediye Konservatuarında okudu. Bütün okul yaşamı boyunca çeşitli işlerde çalıştı. Tarla işçiliğinden garsonluğa, komilikten inşaat sahalarına kadar kendi harçlıklarını kazanarak okudu. Yılmaz Morgül, bugüne kadar Üsküdar, Kalamış, Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy Musikî Cemiyetleri’nden dersler alarak kendini hazırladı. Yurdaer Doğulu Müzik Merkezi’inde eğitim aldı. 1988 yılında ilk olarak Adana’da Divan Otel’inde assolist olarak sahneye çıktı. “Elveda İstanbul” adındaki ilk albümünü 1995 yılında çıkardı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yılmaz Morgül