Eğitim

Beykoz'un minikleri, boyundan büyük işe kalkıştı

Beykoz'un minikleri, boyundan büyük işe kalkıştı
13.03.2016 18:29
| | |
3699

TEGV'in minikleri, Beykoz Belediyesi'nden aldıkları 'öğütücü' ile çöpten gübre ürettiler.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) Anadoluhisarı'nda bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi öğrencileri, Beykoz Belediyesi'nden temin ettikleri öğütücü makine ile çöpten gübre üretti. Yıl içerisinde çeşitli sanat faaliyetlerine katılan ve oldukça başarılı olan Beykozlu minikler, boylarını hayli aşan bir işin hakkından da gelmeyi bildi. İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, miniklere 'geri dönüşüm' konusunda bir farkındalık yaşatabilmek adına bu işe giriştiklerini belirtirken, gün boyu çocukların hem eğlenip hem de bilgilendiklerini kaydetti.

Dost Beykoz'a özel açıklama da yapan Filiz Erdoğan, şunları söyledi:

Filiz Erdoğan: “Çocuklarımızda geri dönüşüm konusunda bir farkındalık yaratalım istedik”

"Bizler yıl içerisinde hem haftaiçi hem de haftasonunda gerek Beykozlu minikler ve gerekse de aileleriyle bir araya geliyoruz. Gezilerimiz ve kurslarımız olduğu kadar, bilgilendirici ve eğitici programları da projelendirip, çocuklarımızda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.

Sağolsun, Sayın Yücel Çelikbilek öncülüğündeki Beykoz Belediyesi, bizlere ne zaman ihtiyaç duysak, yanıtsız bırakmıyor. Bu kompost ünitesini Beykoz Belediyesi'nden temin ettik ve çok küçük yaşlardan itibaren geri dönüşüm konusunda çocuklarımızda bir farkındalık yaratalım istedik. Miniklerimiz ise bugün hem eğlendiler hem de çöplerden, atık maddelerden de üretim yapılabileceğini eğlenceli bir şekilde öğrendiler."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, TEGV, Çöp, Gübre, Üretim, Öğrenci

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"