Beykoz'un millisinden Engelliler Günü mesajı

  • 0
  • 3807

Beykozlu Paralimpik Milli sporcu Ebru Bulgurcu, Dünya Engelliler Günü nedeniyle birtakım açıklamalarda bulundu.

2020 yılında Tokyo'da düzenlenecek Paralimpik Oyunları'nda Beykoz'u ve Türkiye'yi temsil edecek olan Milli Sporcu Ebru Bulgurcu, engellilere dönük sadece bugün değil, her gün hassas olunması gerektiğini söyledi.

Hislerin hayata yayılması gerektiğini ve engellilere saygılı olunması gerektiğine işaret eden Beykozlu Bulgurcu, "Mesela, araçlarımızı engellilerin geçeceği alanlara park etmeyerek başlayabiliriz." dedi.

3 Aralık'ın kutlanması gereken bir gün değil de farkındalığı arttırıcı bir gün olduğu görüşünü savunan Bulgurcu, vatandaşların engellilerin engelini arttıracak hareketlerden kaçınılması gerektiğiyle ilgili uyarılarda bulundu.

Vatandaşların hassasiyet göstermesi, engellilerin hayatını daha da kolaylaştıracağına işaret eden Bulgurcu, "Zaten her zaman yapmamız gereken şeylerden bahsediyoruz. Bizlerin hayatının zorluk derecesini arttıracak hareketlerden kaçınarak bizlere en büyük desteği verebilirsiniz. Herkes bir gün engelli adayıdır söyleminin yanlış olduğu kanısını taşıyorum. Ben de yarın engelli olabilirim diye değil, temel manada insani özellikleri taşıdığımız için birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor" diye konuştu.

Engelli ile engelsiz ayrımının çok uç noktalara taşındığını da ekleyen Beykozlu Paralimpik Milli sporcu Ebru Bulgurcu, "Karşılıklı saygı ve sevgi göstererek başlamalıyız. Bir olduğumuzu unutmadan, daha da önemlisi ayrım yapmadan, refah seviyesi yüksek dünyayı birlikte oluşturabiliriz. Bizlere yardımcı olun, sizler için de bizler için de hayat daha da yaşanılır bir yer olacak." ifadelerini kullandı.

AA / Gencebay Gür

Beykoz'da Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi
Önceki Beykoz'da Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı