Beykoz'un milli kalecisi vefat etti

  • Güncelleme: 24.03.2020 12:17
  • Okunma: 13460 kez
  • Yorum: 0
Galatasaray'ın ve Türk Milli Takımı'nın eski kalecilerinden olan Nihat Akbay vefat etti.
Beykoz'un milli kalecisi vefat etti

Nihat Akbay, aynı zamanda Beykoz'da uzun yıllar futbol oynayan ve daha sonra Beykoz Spor Kulübü'nde yöneticilik yapan Cemil Akbay'ında ağabeyi.

Bugün sabah saatlerinde vefat haberi gelen Nihat Akbay'ın ani ölümü Beykoz'da spor camiasında derin üzüntü yarattı. Beykoz'daki spor adamları ve yöneticiler ardı ardına başsağlığı mesajları yayınlarken, merhum Nihat Akbay'ın cenaze namazının bugün, 24 Mart Salı günü Kadıköy Zühtüpaşa Camii'nde saat 14.00'da kılınacağı açıklandı.

Nihat Akbay'ın cenaze namazının ardından Beykoz Kemerüstü Mezarlığı'ndaki Aile Kabristanlığı'nda ebediyete uğurlanacağı belirtildi.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu

Öte yandan Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, yayınladığı taziye mesajında; "Nihat Akbay ağabeyimizi kaybettik. Acımız büyüktür. Merhum Nihat Akbay ağabeyimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Beykoz Spor Camiası ile birlikte Galatasaray camiamıza şahsım ve Yönetim Kurulu adına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Anma töreni düzenlenecek

Zeki Aksu, ayrıca ülkenin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle milli kaleciyi hak ettiği şekilde uğurlayamadıklarını, şartların normale dönmesi durumunda anma programı yapacaklarını belirtti.

Aksu şöyle dedi: “Beykoz’umuzun yetiştirdiği; profesyonel futbol kariyerine kaleci olarak Beykoz Spor Kulübü'nde başlayan, Galatasaray'a transfer olduğu yıllardan itibaren büyük başarılara imza atan ve adını Beykoz Spor Kulübü, Galatasaray ve Milli Takım tarihine altın harflerle yazdıran futbolcumuz Nihat Akbay’a ülke  olarak içinde bulunduğumuz olağanüstü koşullar nedeniyle hak ettiği bir uğurlama tören yapamıyor olmanın burukluğunu yaşıyoruz.

Önümüzdeki günlerde durum normale dönünce efsaneye yakışan bir anma töreni düzenlenecektir.”

BİSK Başkanı Asım Özdemir

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri (BİSK) Başkanı Asım Özdemir'de mesajında, "Beykoz, Galatasaray ve Milli Takımın efsane kalecisi Nihat Akbay hakkın rahmetine kavuştu. Merhuma Allah'tan rahmet dilerim. Mekanı cennet olsun. Ailesinin ve spor camiasının başısağolsun" dedi.

 Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Nihat Akbay, Vefat, Cenaze

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz