Beykoz’un milli hentbolcusu Kıbrıs’ta karantinada

  • 0
  • 2105
Beykoz’un milli hentbolcusu Kıbrıs’ta karantinada
Beykoz’un milli hentbolcusu Kıbrıs’ta karantinada

THF Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele eden Beykoz Belediyesi Hentbol Takımının Milli Sporcularından Alperen Arabacı, Milli Takım ile gittiği Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde karantinaya alındı.

THF Erkekler Hentbol Ligine verilen arada Avrupa Hentbol Şampiyonası Grup Ön Eleme maçları için müsabakalar yapılmakta idi.

Türkiye Hentbol Milli Takımında Beykoz Belediyesi GSK Takımından da birçok oyuncu kadroda yer alıyordu. Ön Eleme Tur maçlarının sonuncusunu Türkiye'de 35-28 galibiyetle kapanan mücadele sonrasında rövanş maçında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile yapan Milli Takımda yapılan Covid Testi sonunda Beykoz Belediyesi GSK Takımında da forma giyen Alperen Arabacı'nın testi pozitif çıktı. Başarılı oyuncu için karantina kararı çıkarken özel bir ikamette 10 günlük süreyi geçirme durumu ortaya çıktı.

Bu gelişmenin ardından Türkiye Hentbol Federasyonu durumu Gençlik Spor Bakanlığı ile paylaştıktan sonra hummalı bir koşuşturma yaşandı. Sağlık Bakanlığı ile Dış İşleri Bakanlığının koordinesi sonucunda Milli Sporcunun gönderilecek Ambulans Uçak ile ülkeye getirilme kararı alınıp süreç başlatıldı.

Bu gelişmelerin ardından Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Bakanlıktan gelen bu talebi kabul etmezken karantina sürecinin kendi ülkesinde devam edeceği bilgisini iletti.

Milli Sporcu ile telefon irtibatını kuramadık, ancak Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımı Yardımcı Antrenörü Akın Yenigün'den konuya ilişkin bilgi edindik. Yenigün Milli Sporcularının özel bir ikamette karantinada olduğu bilgisini verirken durumu kendilerinin de yakından takip ettiklerini söyledi.

Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı Menajeri Cengiz Hatırnaz ise konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu..." Türkiye'de yaptığımız maçta Covit testi 48 saatlik süreçte negatif idi,  Güney Kıbrıs'a Milli Takımımız geçtikten sonra havaalanında yapılan testte sporcumuzda pozitif vakası tespit edilince kendisi özel bir ikamette karantinaya alındı. Biz süreci yakından takip ediyoruz, Kuzey Kıbrıs Hentbol Federasyonu Başkanımız benim de yakın arkadaşım, başta yiyecek olmak üzere ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Tabii ki Türkiye ve Kıbrıs Rum Kesimi arasında diplomatik ilişkiler olmadığından biraz süreç uzamakta, sporcumuzu Sağlık Bakanlığının Ambulans Uçağı ile alıp getirme yönünde ilgili bakanlıkların girişimleri devam etmekte."

Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımı Menajeri Cengiz Hatırnaz, hafta içinde oynanacak olan THF Erkekler Hentbol Türkiye Kupası müsabakalarında Alperen Arabacı'nın Türkiye'ye getirilmesi durumunda dahi forma giyme şansının olmayacağı bilgisini de iletti.

Spor Servisi

Ortaçeşme Beykoz’da lidere karşılık veremedi
Önceki Ortaçeşme Beykoz’da lidere karşılık veremedi
Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Sonraki Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi