Beykoz’un meşhur yoğurdu Kanlıca’ya ne oldu?

  • 0
  • 10541
Beykoz’un meşhur yoğurdu Kanlıca’ya ne oldu?
Beykoz’un meşhur yoğurdu Kanlıca’ya ne oldu?

Ünlü Akademisyen ve Ekonomist Özgür Demirtaş attığı bir tweet ile Beykoz’da Kanlıca Yoğurdu yediğini ve eski tadını bulamadığını ifade etti.

Sabancı Üniversitesi Ekonomi Kürsüsü Başkanı ve Akbank Yönetim Kurulu Üyesi, zaman zaman ekonomi programlarında tartışmaların odağında yer alan  Özgür Demirtaş, “Kanlıca yoğurdu bozmuş. Eskiden daha sulu, daha ekşi olurdu. Her şey biraz bozdu. Eskisine dönmesini dilerim. Beğenmedim” dedi.

Ekonomiye dair görüşleri ile bazı kesimlerin desteğini, bazı kesimlerin de tepkisini çeken Özgür Demirtaş geçtiğimiz süreçte artık tartışmaların içerisinde olmak istemediğini ve yaşantısı ile birlikte kişisel dizi, film önerilerini paylaşacağını ifade etmişti.

Ancak Hoca, bu söyleminden sonra geçtiğimiz zaman içerisinde CNN Türk TV’de kendisinin asgari ücret artışına karşıymış gibi olduğunun lanse edilmesi üzerine kendisine dair itibar suikasti yapıldığını ve bu sebepten dolayı CNN Türk ekranına bağlanıp aralıksız olarak 45 dakika konuşma yaparak kendisini tekrar tartışmaların merkezine oturtmuştu.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ kimdir?

Asıl adı Kemal Özgür DEMİRTAŞ. 1975 yılı, Ankara doğumludur. Aslen Şanlıurfalıdır. İlkokul eğitimini Manisa’nın Salihli ilçesinde tamamladıktan sonra lise öğrenimini ise İzmir’in köklü okullarından olan, İzmir Atatürk Lisesi’nde yapmıştır. Üniversite yerleştirme sınavlarında ise büyük bir başarı ile Türkiye’nin ilk 50 derecesine girerek Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanmıştır. Lisans eğitiminin ardından 1998 yılında doktora eğitimi için ABD’nin Boston College’a kabul almıştır. Burayı da başarıyla tamamlayan Demirtaş 2003 yılında doktor olmuş ve aynı yıl New York City Barauch Colloge’da yardımcı doçent unvanı ile akademik kariyerine başlamıştır. Burada da tenür unvanı elde etmiştir. Akademik çalışmaları takdirle karşılanan Özgür Demirtaş’ın makalaleri Journal of Financial Economics, Management Science, Journal of Financial and Quatitative Analysis gibi dünyanın önde gelen ekonomik dergilerinde yayınlanmıştır. 2012 yılında tenür unvanını bırakarak Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanlığını yürütmeye başlamıştır. Bu görevini aktif olarak sürdürmektedir. Özgür Demirtaş evli ve 1 çocuk babasıdır.

Tenür; akademide ömrünün sonuna kadar çalışma ve okuldan çıkarılmama hakkıdır.

Haber Merkezi

Beykoz sahilinde yine tekne krizi çıktı
Önceki Beykoz sahilinde yine tekne krizi çıktı
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)