Kültür

Beykoz'un Meşale Anneleri beyaz perde de buluştu

Beykoz'un Meşale Anneleri beyaz perde de buluştu
05.04.2018 13:28
| | |
2663

BEDES'in meşale anneleri, geçtiğimiz ay vizyona giren Tut Yüreğimden Anne isimli filmi izlemek için beyaz perde de buluştu.

Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin (BEDES) Meşale Anneleri, 16 Mart'ta vizyona giren Tut Yüreğimden Anne isimli filmi izlemek için Kavacık Boğaziçi Sinemaları'nda buluştu.

Yönetmenliğini Burçin Aydın ve Bülent Aydoğan'ın yaptığı filmde Sermiyan Midyat, Naz Elmas, Melda Arat, Barış Küçükgüler gibi isimleri rol alıyor. Yaklaşık 1 saat 30 dakika süren film nedeniyle Meşale Anneleri için Beykoz Eğitime Destek Derneği tarafından sinema salonu kapatıldı.

Hayatını otistik kızı Hazan'a ve ailesine adayan bir annenin hikayesinin anlatıldığı filmde, Sibel'in kocasının ve oğlunun otistik Hazan'ı kabullenemediklerini fark eder. Temelleri çatırdamakta olan ailesini bir arada tutmaya çalışan Sibel, bu zor günlerinde ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Olması gereken riskli bir ameliyat vardır. Ölümle yaşam arasında ince bir çizgide bulunan Sibel, ameliyat olmadan önce ne olursa olsun ailesini bir araya getirmeye karar verir. Bu süreçte ailesi ile ilgili bilmediği gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Film sırasında Beykoz'un Meşale Anneleri zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haberleri, BEDES, Meşale Anneler, Tut Yüreğimden Anne, Beyaz Perde, Boğaziçi Sinemaları, Sermiyan Midyat

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"