Beykoz'un merhum muhtarları anıldı

  • 0
  • 3629
Beykoz'un merhum muhtarları anıldı
Beykoz'un merhum muhtarları anıldı
Beykoz'un merhum muhtarları anıldı

İBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, Beykoz'un efsane muhtarlarını düzenlenen programla andı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, geçmiş dönemlerde Beykoz'da muhtarlık yapmış ve vefat etmiş isimleri düzenledikleri programla andı.

Beykoz'un efsanelerine adını yazdıran ve uzun yıllar muhtarlık görevini sürdüren Anadoluhisarı eski muhtarı Nazmiye Korkmazlar başta olmak üzere hayatını kaybeden muhtarlar anıldı.

Anma programı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, Beykoz'un mahallelerinde emeği olan isimleri rahmetle andığını söyledi.

Saltık, "Emekleri ve örnek kişilikleriyle Beykoz'un her adımında anıları ve katkıları olan merhum muhtarlarımızla birlikte Anadoluhisarı'nın merhume muhtarı Nazmiye Korkmazlar'ı ve diğer merhum muhtarlarımızı rahmetle anıyoruz. Onlar bu ilçenin sokaklarının her noktasını adımlayarak kendi imkanlarınca hizmet ettiler. Bu güzel ilçemizi geleceğe miras bırakan muhtarlarımıza rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

Otağtepe Kafe'de düzenlenen Vefat eden Beykoz Muhtarlarını anma programına katılan isimler, geçmiş dönemlerde ilçe içerisinde yaşadıkları anılarından bahsederek rahmetli olan isimlere dua etti.

İBB tarafından organize edilen programa İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, Beykoz Belediyesi 1. dönem Başkanı Ali Zengin, 3. dönem Belediye Başkanı Alaattin Köseler, Beykoz Belediyesi ve İBB Meclis üyesi Cemal Sataloğlu, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, muhtarlar, STK temsilcileri ve ilçenin çeşitli kamu kurumlarında görevlerini sürdüren isimler katıldı.

Program, hatıra fotoğrafı çekinilmesinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Kurbanlar İstanbul'a Beykoz'dan giriş yaptı
Önceki Kurbanlar İstanbul'a Beykoz'dan giriş yaptı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz