Beykoz’un maskotu Cumhurbaşkanlığı konutuna gidiyor

  • 08.01.2022 17:50
  • Güncelleme: 08.01.2022 20:27
  • Okunma: 2895 kez
  • Yorum: 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında yakından ilgilendiği Beykoz Hayvan Barınağı’nın maskotu Maylo’yu sahiplendiği bildirildi.
Beykoz’un maskotu Cumhurbaşkanlığı konutuna gidiyor

Erdoğan, ziyareti sırasında barınağın maskotu olan Maylo adlı Jack Russell Terrier cinsi köpek ile oynadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, o anları sosyal medya hesaplarından, "İsmi Maylo... Bugün ziyaret ettiğim, Beykoz Belediyemiz tarafından yapılan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tanıştığımız sevimli bir dost... Her topu havada kaptı" ifadeleriyle paylaştı.

Merkezin veteriner teknisyeni Alper Çömlek, Maylo’nun Çavuşbaşı’nda sokaktan alındığını, kısırlaştırma işleminin yapıldığını ancak bugüne kadar sahiplenen olmadığını söyledi.

Çömlek, “Biz de topa olan ilgisini görünce onu biraz daha topa alıştırıp burada bakmaya devam ettik. Gelen ziyaretçiler de çok sevdi Maylo'yu. Maylo normalde sokakta olmaması gereken, evde bakılması gereken bir köpek. Maylo'yu biz ne yaparsak yapalım tutamıyoruz. Cumhurbaşkanımız geldiğinde bir hengame oldu. Bir anda Maylo çıktı ortaya. Topuyla birlikte geldi. Cumhurbaşkanımıza yönelince ağzındaki topu alıp Cumhurbaşkanımıza uzattık. Birlikte oynamaya başladılar. Cumhurbaşkanımız da sevdi Maylo'yu. 'Cumhurbaşkanımız Maylo'yu sahiplenebilirim' dedi. Biz de şu an oradan gelecek cevabı bekliyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz