Beykoz’un mali müşavirleri ekonominin geleceğini konuştu

  • 11.12.2021 14:01
  • Güncelleme: 11.12.2021 14:21
  • Okunma: 6910 kez
  • Yorum: 0
​Beykoz’un mali müşavirleri İBB Koru Tesislerindeki sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kaynaşma amaçlı toplantıda yeni mevzuat değişiklikleri de konuşuldu.
Beykoz’un mali müşavirleri ekonominin geleceğini konuştu

Beykoz’da mali müşavir olarak görev yapan muhasebeciler toplantısına İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Beykoz Temsilcisi Ali Özcan ev sahipliği yaptı.

Yaklaşık 100 kişinin katılmış olduğu toplantıda, mevzuat değişiklikleri konuşulurken, mevzuat değişikliğinden kaynaklı olarak kullanılan otomasyon programında yapılan değişiklikler hakkında da bir sunum yapıldı.

Programda konuşan Beykoz Temsilcisi Ali Özcan, 2021 yılı ocak ayında belirelenen muhasebe ücretlerinin aralık ayında olmalarına rağmen aynı kaldığını ve her şeyin fiyatının ikiye katlanmasına rağmen bu ücretlerin değişmediğini kaydetti.

“Bir taraftan bunlarla boğuşurken, diğer taraftan haksız rekabetin önünü almaya çalışıyoruz. Çok ciddi emekler veriyoruz. Yılsonunda bu anlamda hareketlilik başlıyor, herkes birbirinin müşterisine göz kırpıyor.” şeklinde konuşan Ali Özcan, kendisinden örnek vererek, “bu güne kadar faal hiçbir müşteriyi kabul etmedim” dedi.

Özcan, “meslektaşlarımızla müşteri arasında bir sıkıntı varsa, yüzde 99 sıkıntı müşteriden kaynaklanıyor. Biz bunu göz önüne alarak müşteri ile ilişki kuralım.” uyarısında bulundu.

Oda Yönetim Kurulu Üyesi Halim Bursalı konuşmasına, Oda Başkanı Yücel Akdemir’in selamlarını ileterek başladı. Beykoz’da muazzam bir ortamla karşılaştığını ve Beykoz’u kıskandığını dile getiren Bursalı, yoğun bir dönemde olduklarını bir taraftan 2021 yılının işlemlerini tamamlarken, diğer taraftan yeni yılın hazırlıklarını yaptıklarını ve üstesinden gelmeye çalıştıklarını kaydetti.

Beş altı ay sonra döviz fiyatlarının etkisini yaşanacağını ve enflasyon oranının yüzde 60, yüzde 70’lerde olacağını kaydeden Bursalı, bunlarla başa çıkılabilmesi için yasal mevzuat değişikliğine gidilmesi, bunu da herkesin değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Çok büyük sıkıntılarımız var. Ama içinde bulunduğumuz camia, gerçekten mükemmel bir camia. Her türlü zorluğun altından kalkabilen mükemmel insanlar topluluğu olarak ben sizleri görüyorum” diye konuşan Halim Bursalı şöyle devam etti:

Pandemi döneminde yaptıklarını ortada. Temsilcilerimiz canla başla çalıştılar, hepimiz anneyiz, babayız, evladız. Yakınlarımız var kaygılandık, endişelendik. Zaman zaman pandemiyle ilk tanıştığımızda sokağa çıkmaktan korktuk. Bir müddet geçtikten sonra mutlaka sokağa çıkmamız gerektiğini hissettik. Aksi takdirde ekonominin çarkları duracak, kimse kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayacak. Temsilcilerimiz bütün meslektaşlarını aradılar, market alışverişlilerinden tutun, işlerinde yapamadıkları bildirgelere destek vermek üzere çalıştık.

Haber Merkezi